BAZA WIEDZY KUPUJĄCEGO (CZ. 5)

2016-11-18

FILTR WSTĘPNY - cienki filtr chroniący przed pyłem (P2 lub P3) stosowany w maskach pełnotwarzowych i półmaskach, łączony z filtrami przeciwgazowymi (A/B/E/K) w celu otrzymania filtra łączonego: gazowo-pyłowego.

FLOKOWANIE (rękawic) - proces wykończeniowy polegający na osadzaniu włókien bawełnianych. Flokowanie ogranicza pocenie dłoni oraz powoduje, że rękawica jest przyjemna i delikatna w dotyku.

FORMOWANY
Formowanie to technika polegająca na nadawaniu pożądanego kształtu przedmiotom za pomocą formy.
Formowane tworzywo powinno posiadać zdolność przechodzenia ze stanu ciekłego w stan stały lub powinno być gęste, a zarazem wystarczająco zwarte, żeby można było wyciągnąć go z formy nie powodując deformacji.
Formować można różne surowce:
- metale
- tworzywa sztuczne.
Proces produkcji oprawek do okularów polega na wypełnieniu formy za pomocą wytrysku. W przypadku produkcji na masową skalę formowanie może odbywać się za pomocą matrycy lub formy wytryskowej.

GARBOWANIE - podczas garbowania nieobrobiona skóra przekształcana jest w skórę garbowaną niewykończoną, która jest zabezpieczona przed gniciem, ma stały skład chemiczny oraz nadaje się do dalszej obróbki wykończeniowej.
Występują różne rodzaje garbowania:
- garbowanie roślinne (garbniki naturalne pochodzące z roślin)
- garbowanie mineralne (głównie w solach chromowych)
- garbowanie mieszane (garbowanie roślinne z powtórnym garbowaniem w chromie).

pixel