BAZA WIEDZY KUPUJĄCEGO (cz. 1)

2016-05-20
Począwszy od dzisiejszego wpisu przez kilka kolejnych będziemy zamieszczać wyjaśnienie różnych pojęć, z którymi możecie się zetknąć podczas zakupu odzieży roboczej, ale nie tylko. Ponieważ na naukę nigdy nie jest za późno, zachęcamy każdego do śledzenia naszego bloga oraz co tygodniowych newsletterów, bo swoją wiedzę zawsze warto poszerzać :)

ABS (Akrylonitryl Butadien Styren) - tworzywo termoplastyczne stosowane w przemyśle w celu otrzymania produktów sztywnych, lekkich i foremnych. Tworzywo używane do wykonania skorupy hełmów przemysłowych.

AEROFRESH CONTROL - system opracowany przez Delta Plus, który za pomocą kratki wentylacyjnej umożliwia wentylowanie obuwia w okolicy sklepienia stopy i kostki.

AKRYL - włókno syntetyczne często przypominające wełnę: bardzo elastyczne (więc się nie gniecie) - bardzo lekkie - zapewnia taką samą izolację cieplną jak wełna - bardzo odporne na ścieranie i rozdzieranie. Jest termoplastyczne, posiada niewielkie zdolności absorpcyjne i bardzo szybko schnie

ALUMINIZOWANA (podszewka) - podszewka aluminizowana DELTALU łączy w sobie izolację termiczną i lekkość. To poliestrowa watolina na dziurkowanej folii aluminiowej (perforowanej) stanowiąca prawdziwą barierę przed zimnem i wiatrem.

ANTYELEKTROSTATYCZNOŚĆ - właściwość produktu, która zapobiega lub ogranicza tworzenie się elektryczności statycznej. Często wymagana w środowisku przemysłowym, w którym występuje zagrożenie wyładowania elektrycznego. Produkty antyelektrostatyczne są głównie używane w środowiskach zagrożonych wybuchem, takich jak: zakłady chemiczne, rafinerie, fabryki broni, kopalnie. Są również powszechnie stosowane do ochrony materiałów wrażliwych na wyładowania elektryczne, np. w elektronice czy fabrykach montażu półprzewodników. Poza tym są używane w miejscach o kontrolowanych atmosferach, takich jak malarnie samochodowe, aby zapobiec emisji cząstek mogących osiadać na malowanej karoserii.

Już za dwa tygodnie kolejne pojęcia, nie przegapcie!
pixel