Kombinezony robocze cz. 2

2019-05-02
Kombinezon to uniwersalne ubranie robocze, które zapewnia ochronę od stóp do głów. Niektóre z modeli możesz nosić samodzielnie lub zakładać na inne ubranie robocze, jako dodatkową ochronę.
W poprzednim poście wspominaliśmy o modelach z ociepleniem i bez. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy kombinezony odblaskowe, przeciwdeszczowe, trudnopalne (spawalnicze) i ochronne. 

Kombinezony robocze odblaskowe [zobacz w sklepie]
Niezbędne, jeżeli pracujesz w miejscu o wzmożonym ruchu pojazdów: do pracy w magazynie, na kolei czy remontach i budowach dróg.  Poza taśmami odblaskowymi i fluorescencyjną kolorystyką posiadają wiele dodatkowych zalet, takich jak pojemne kieszenie, czy regulowane mankiety. Niektóre z nich mają dodatkowe właściwości trudnopalne lub przeciwdeszczowe.

Kombinezony robocze przeciwdeszczowe [zobacz w sklepie]
Wiele modeli możesz założyć jako dodatkową, wodoodporną warstwę. Kombinezon przeciwdeszczowy znakomicie sprawdzi się, jeżeli pracujesz w deszczu lub w środowisku o zwiększonej wilgotności. Decydując się na konkretny model, zwróć szczególną uwagę na materiał z jakiego został uszyty. Jeżeli kombinezon ma być noszony przez cały dzień, sugerujemy wybrać tkaninę, która zabezpiecza przed wilgocią, a jednocześnie odprowadza ją z wnętrza na zewnątrz, pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza.

Kombinezony robocze trudnopalne / spawalnicze [zobacz w sklepie]
Jeżeli w Twojej pracy istnieje ryzyko pożaru lub wybuchu powinieneś zaopatrzyć się w kombinezon trudnopalny. Specjalna kombinacja materiałów w tkaninie chroni przed zapłonem dbając o Twoje bezpieczeństwo bez względu na okoliczności w jakich się znajdujesz. Wiele modeli posiada dodatkowe panele odblaskowe i funkcjonalne kieszenie.

Kombinezony robocze ochronne [zobacz w sklepie]
Znajdziesz tu głównie kombinezony chemiczne i medyczne, które chronią przed zanieczyszczeniami, pyłem, czynnikami biologicznymi i chemicznymi. Większość z nich możesz założyć jako dodatkową warstwę na swoją odzież roboczą.   
pixel