Nowoczesne kaski ochronne

2019-01-04

Nowe technologie sprawiają, że również branża BHP stale podąża naprzód i oferuje nam coraz lepsze rozwiązania. Nowoczesne materiały są jeszcze lżejsze i wytrzymalsze, a sprytne patenty, bardzo ułatwiają nam życie. W przypadku kasków budowlanych także zmieniło się wiele. Oprócz popularnego polietylenu zaczęto stosować na szeroką skalę poliwęglan - tworzywo sztuczne o bardzo dobrych własnościach mechanicznych. Jest on to dużo bardziej wytrzymały mechanicznie w porównaniu z termoplastikiem. Jego właściwości w zakresie twardości i odporności na ściskanie można porównać do aluminium! Nic dziwnego, że w ostatnich latach stał się najbardziej popularnym materiałem do produkcji hełmów i kasków ochronnych.
Ogrom wyboru, jaki znajdziesz w naszym sklepie, może wręcz przytłoczyć. Zresztą, mówimy nie tylko o ilości dostępnych kolorów, ale modeli i materiałów, z jakich zostały wykonane, sprawdź sam:

1) Hełm roboczy Peak Viev Plus PV54 od Portwest

Pierwszą charakterystyczną cechą tego modelu jest opatentowana półprzezroczysta skorupa. Nie jest to jedynie bajer estetyczny. To rozwiązanie ma swoje uzasadnienie z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dzięki przezroczystemu daszkowi szybciej zauważysz niebezpieczeństwo, zwłaszcza te z góry. Skorupa została wykonana ze wspomnianego poliwęglanu, co oznacza, że jest stosunkowo lekka. Hełm posiada czteropunktową więźbę z możliwością regulacji. Sprawdź cenę w sklepie [ZOBACZ TUTAJ]


2) Hełm Endurence PG54 od Portwest

Ten kask zaskakuje materiałem, jakim powleczono całą skorupę hełmu. Chodzi o powłokę ABS, która poza swoimi naturalnymi właściwościami amortyzującymi wykazuje się działaniem fotoluminescencyjnym. Oznacza to, że akumuluje w sobie światło, po czym świeci w ciemnych miejscach nawet przy kompletnym braku światła. Może być stosowany wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z prądem elektrycznym. Kask zapewnia izolację elektryczną do 1000V prądu zmiennego lub 1500V prądu stałego (spełnia wymagania normy EN 50365). Do zestawu masz dołączony 4 punktowy pasek podbródkowy. Hełm Endurence posiada 6 punktową więźbę i możliwość regulacji pokrętłem. Pasuje do ochronników słuchu PW47 oraz PS47. Sprawdź cenę w sklepie [ZOBACZ TUTAJ]


Pozostałe modele znajdziesz w naszym sklepie [ZOBACZ TUTAJ]

Pewnie, jak każdy z nas masz wiele na głowie. Zamiast problemów, na głowie warto mieć hełm roboczy, który z pewnością Ci ich zaoszczędzi i zapewni należytą ochronę. Miej głowę na karku i wybierz model, który sprosta twoim oczekiwaniom!

pixel