Polary - odzież rodem z bieguna północnego cz.1

2017-11-24
Pierwszy prototypowy materiał polarowy został zaprojektowany na wzór futra niedźwiedzia polarnego! Nic dziwnego, że uzyskano tkaninę o znakomitych parametrach termoizolacyjnych. W końcu niedźwiedzie zamieszkujące biegun północny wiedzą jak "ubrać się" na długą, mroźną zimę.


Zalety i wady tkanin polarowych
W ciągu kolejnych lat materiał był stale udoskonalany. Polary nowej generacji są już wielowarstwowe i znakomicie chronią przed zimnem, nawet w ekstremalnych warunkach. Polary to jedne z ulubionych elementów odzieży roboczej naszych klientów. Możemy nosić je nie tylko do pracy, ale także na co dzień, jak i podczas aktywnych wypadów za miasto.
O zaletach tego typu ubrań chyba nikogo nie trzeba przekonywać: są stosunkowo lekkie, nie elektryzują się i szybko schną. Nasza skóra dobrze w nich oddycha, gdyż wewnętrzna warstwa gromadzi nasz pot, a zewnętrzna odprowadza wilgoć do otoczenia. Co więcej, polary uchodzą za bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ nie krępują ruchów, są elastyczne, i nie gniotą się w praniu ani podczas noszenia. 

Jeżeli jest tyle zalet, muszą się znaleźć też jakieś minusy. Nie inaczej jest w tym przypadku. Tego typu materiał nie ochroni nas przed deszczem i silnym wiatrem. Musisz mieć też na uwadze, że powstaje wiele materiałów polaropodobnych, które nie mają wyżej wymienionych właściwości. Dlatego jak zawsze polecamy zakupy wyłącznie u sprawdzonych dostawców i producentów. 


W naszej ofercie znajdziesz bluzy uznanych firm, takich jak:
BETAZOBACZ
PANOPLY DELTAPLUSZOBACZ
PORTWESTZOBACZ


Z kolejnego artykułu dowiesz się jak dobrać odpowiedni polar, jak nosić go i zestawiać z innymi ubraniami, by zapewnić sobie optymalny komfort pracy w każdych warunkach.
pixel