Robocze obuwie dla spawaczy

2019-09-16
Robocze obuwie dla spawaczy
zet4.pl zaopatrujemy fachowców od stóp do głów. Dzisiejszy wpis stanowi drugą część z serii wyposażenia dla spawaczy. W poprzednim artykule wyjaśnialiśmy jakie środki ochrony wzroku należy stosować podczas prac spawalniczych (zobacz ŚRODKI OCHRONY OCZU DLA SPAWACZY).

Robocze buty spawalnicze skonstruowano w taki sposób, by zapewnić ich użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wysoka temperatura, łuk elektryczny, rozpryski opiłków metali to zagrożenia, z którymi spawacz ma styczność każdego dnia. Do tego wszystkiego dochodzi praca z narzędziami lub elementami, które mogą niefortunnie upaść na stopę. Niestety zwykłe obuwie bezpieczne to za mało.
Obuwie robocze do prac spawalniczych powinno być zaprojektowane z materiałów niepalnych. Najczęściej jest to mocna skóra bydlęca, np. typu Bufallo. Wszystkie elementy zszywane są mocnymi nićmi, które są odporne na wysoką temperaturę i mają właściwości trudnopalne. Zauważ, że obuwie spawalnicze posiada także dodatkowe klapy z przodku dla zwiększenia bezpieczeństwa. Elementy takie jak wkładka antyprzebiciowa, kompozytowy lub stalowy podnosek chronią stopę przed urazami mechanicznymi, w tym przed uderzeniem o sile do 200 J. Pochłaniacz energii pod piętą redukuje zmęczenie, szczególne, gdy cały dzień stoisz na nogach.
Wiele modeli roboczego obuwia spawalniczego nie posiada sznurowadeł. Zaprojektowano je w taki sposób, abyś bez potrzeby wiązania mógł zdjąć je w kilka sekund. Zauważ, że niemal każdy model posiada mocny bieżnik, który pozwala czuć się swobodnie na każdym rodzaju nawierzchni. Jak widzisz, każdy element przemyślano z największą starannością. Celem jest Twój komfort i bezpieczeństwo. zet4.pl mamy kilka fasonów do wyboru. Cały nasz asortyment pochodzi od trzech dostawców, firmy Portwest, Beta i Deltaplus. Zapoznaj się z naszymi propozycjami:

BUTY ROBOCZE SPAWALNICZE COBRA 4 S3 DELTAPLUS

Obuwie posiada wstępnie uformowaną wkładkę, która pozwala na anatomiczne ułożenie stopy i równomierne rozłożenie ciężaru. Wkładkę EVA możesz w każdym momencie  wymienić, dzięki czemu masz możliwość zadbać o wysoką higienę. Jest to też sprytny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ gdy wkładka się zużyje, wymieniasz tylko jeden element, a nie całe obuwie. Buty posiadają zapięcie na rzep.

BUTY ROBOCZE WODOODPORNE SKÓRZANE 7245B S3 BETA

Model 7245B łączy w sobie właściwości trudnopalne i wodoodporne. Posiada zapięcie na rzep i sznurówki osłonięte klapą. Obuwie ma stalowe elementy ochronne, takie jak podnosek chroniący palce stóp przed uderzeniem i wkładkę antyprzebiciową.

BUTY ROBOCZE SPAWALNICZE FW07 S3 PORTWEST

Buty spawalnicze FW07 zapinane są na klamrę, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu. Niewatpliwą zaletą jest podeszwa wykonana z PU/gumy o odporności na temperaturę sięgającą aż do 300°C! Trzewiki przeszyto mocną nicią odporną na działanie wysokich temperatur. Klapa zapewnia dodatkową ochronę przed ciepłem i iskrami. Obuwie posiada podnosek i wkładkę antyprzebiciową wykonaną z materiału kompozytowego.

BUTY ROBOCZE WODOODPORNE FW22 S3 PORTWEST

Kolejny przykład niezawodnego obuwia od firmy Portwest. Cholewka obuwia ma właściwości wodoodporne i stanowi skuteczną blokadę dla wody i wilgoci. Wykonano ją z wysokogatunkowej skóry. Podnosek i wkładkę antyprzebiciową wykonano ze stali. Podeszwa o podwójnej gęstości zapewnia dobre dopasowanie do stopy użytkownika i do podłoża.
Pozostałe modele roboczego obuwia dla spawaczy znajdziesz [TU]
pixel