Środki ochrony oczu dla spawaczy

2019-09-06
Środki ochrony oczu dla spawaczy
W zawodzie spawacza istnieje wiele czynników mających negatywny wpływ na zdrowie pracownika. Szczególną uwagę należy zwrócić na środki ochrony oczu, które chronią spawacza przed promieniowaniem optycznym, dymami spawalniczymi oraz przed urazami mechanicznymi powstałymi na skutek oprysków metali. Niektóre konsekwencje niedostatecznej ochrony ujawniają się dopiero po czasie. Jest tak chociażby w przypadku działania promieniowania emitowanego podczas spawania płomieniem gazowym lub elektrycznego, które z czasem może doprowadzić do stanu zapalnego, a nawet do zaćmy. Niestety są to tylko przykłady, a rzeczywista lista zagrożeń jest znacznie dłuższa. W związku z tym każdy pracownik wykonujący prace spawalnicze lub pokrewne powinien mieć świadomość, jak ważne jest stosowanie odpowiedniej ochrony oczu. W tym celu można stosować gogle spawalnicze lub przyłbice (samodzielne lub przeznaczone do mocowania z hełmem roboczym). Rodzaj ochrony powinien być dostosowany do metody spawania, a także oświetlenia pomieszczenia i ustawienia pracownika względem płomienia lub łuku.

Przyłbice spawalnicze
zapewniają pełną ochronę twarzy. Producenci środków ochrony indywidualnej skupiają się produkcji trzech rodzajów przyłbic w zależności od rodzaju filtrów ochronnych: przyłbice wyposażone w filtr o pojedynczym lub dwóch stopniach ochrony, lub z filtrem automatycznym.

Zapoznaj się z naszymi produktami w kategorii ochrony oczu dla spawaczy. Przygotowaliśmy 4 produkty wysokiej jakości:


Niewątpliwą zaletą tego produktu jest samo-ściemniająca się szybka. Posiada zewnętrzną regulację stopnia zaciemnienia. Przeznaczona jest dla osób, wykonujących prace spawania w osłonie gazowej, które wymagają stopnia zaciemnienia w zakresie od DIN9 do DIN13. Może być wykorzystywana do spawania następującymi metodami: elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych (MIG/MAG) oraz do spawania łukowego elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego (TIG). Można ją także stosować jako ochronę podczas spawania plazmowego, z wykorzystaniem ogniskowania łuku elektrycznego. Przyłbica ma rozmiar uniwersalny. Wykonana jest z poliamidu i posiada szybkę typu LCD. Spełnia wymagania norm: EN166 (Ochrona indywidualna wzroku przed licznymi zagrożeniami), EN379 (Ochrona indywidualna wzroku - Filtry spawalnicze automatyczne), EN175 (Ochrona oczu i twarzy przy spawaniu i technikach pokrewnych), ANSI-ISEA Z87.1:2010 American National Standards Institute.
Tę tarczę spawalniczą CASOUD2HE możesz mocować do swojego hełmu roboczego. Przeznaczona jest do wszystkich prac spawalniczych, które wymagają ochrony o stopniu zaciemnienia na poziomie DIN 11. Produkt jest od razu gotowy do użycia. Tarcza posiada szybkę zamontowaną na stałe z jednym przezroczystym filtrem z poliwęglanu (Filter-IN) oraz podnoszoną szybkę z filtrem DIN 11 (Filter-11) chronioną przez jeden bezbarwny filtr z poliwęglanu (Filter-IN). Produkt spełnia wymagania następujących norm: EN166 (Ochrona indywidualna wzroku przed licznymi zagrożeniami), EN169 (Filtry optyczne do spawania i technik pokrewnych), EN175 (Ochrona oczu i twarzy przy spawaniu i technikach pokrewnych).
Barrier2 od Deltaplus możesz stosować w metodach spawania z osłoną gazową, czyli MIG, MAG oraz TIG. To przyłbica wysokiej klasy, która posiada płynną regulację stopnia zaciemnienia w zakresie DIN 9 - DIN 13. Produkt ma również tryb szlifowania i w tym celu może być stosowany w zakresach od DIN 5 do DIN 9. Szybka ochronna jest wymienna. Zapewnia pole widzenia 10 x 6,7 cm. Produkt spełnia wymagania norm: EN166 (Ochrona indywidualna wzroku przed licznymi zagrożeniami), EN379 (Ochrona indywidualna wzroku - Filtry spawalnicze automatyczne), EN175 (Ochrona oczu i twarzy przy spawaniu i technikach pokrewnych), ANSI-ISEA Z87.1:2010 American National Standards Institute.


Gogle spawalnicze mocujesz za pomocą opaski elastycznej. Produkt posiada miękką oprawkę z PCV podnoszącą komfort użytkowania. Wentylacja pośrednia minimalizuje ryzyko zaparowania soczewek, co zwiększa bezpieczeństwo pracy. Gogle posiadają podnoszoną szybkę. Soczewki zewnętrzne i wewnętrzne wykonano z wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę bezbarwnego poliwęglanu. Zapewniają zaciemnienie w stopniu DIN 5. Gogle Toba spełniają wymagania następujących norm: EN166 (Ochrona indywidualna wzroku przed licznymi zagrożeniami), EN169 (Filtry optyczne do spawania i technik pokrewnych), EN175 (Ochrona oczu i twarzy przy spawaniu i technikach pokrewnych).
pixel