Zestawy do prac na wysokości

2019-09-20
Zestawy do prac na wysokościJak pokazują dane GUS, prace na wysokości związane są z niemałym ryzykiem wypadków. Na szczęście w ostatnich latach, udało się zmniejszyć ich ilość dzięki zwiększaniu świadomości pracowników w zakresie bezpieczeństwa (za sprawą szkoleń BHP) oraz stosowaniu odpowiedniej ochrony.

Praca na wysokości-definicja
Pracą na wysokości w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z póżn. zm. (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650) jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi: np. na rusztowaniach, podwyższeniach, podestach itp.

Minimalizujemy ryzyko wypadku
Aby zminimalizować ryzyko wypadku, kiedy to tylko konieczne należy montować balustrady, krawężniki. Pracę należy organizować w taki sposób, aby pracownik nie był zmuszony do wykonywania swoich obowiązków w pozycji wymagającej wychylania się poza balustradę lub obrys urządzenia, na którym stoi. Każdy element, na którym lub z którym pracujemy, powinien być regularnie sprawdzany, konserwowany: zgodnie z zasadą lepiej zapobiegać niż leczyć. Powinien być zabezpieczony przed nieprzewidzianą zmianą położenia oraz być dostosowany do przewidywanego obciążenia. Przede wszystkim musimy pamiętać o komponentach wykonanych z włókna, z których korzystają głównie osoby wykonujące prace alpinistyczne. Dlaczego? Ponieważ to one są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ostre krawędzie mogą wycierać włókno, a z czasem może dojść do wytarcia linki lub jej przecięcia. Aby temu zapobiec, powinniśmy stosować różne środki zapobiegawcze, na przykład podkładki z drewna lub gumy, które zmniejszą tarcie oraz przedłużą żywotność linek. Ich stan należy kontrolować przed każdym użyciem. W zanadrzu warto mieć kilka elementów zapasowych, tak by w razie stwierdzenia nieprawidłowego stanu technicznego, móc wymienić wadliwy element i od razu przystąpić do pracy.


Zestawy asekuracyjne
Zestawy asekuracyjne mogą nam pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas wykonywania prac alpinistycznych. Wyposażenie się w takie elementy może znacznie poprawić nasze bezpieczeństwo oraz komfort. Zazwyczaj takie akcesoria wykorzystywane są przez osoby, które pracują na budowie albo wykonują czynności konserwacyjne i monterskie.
Podstawowy zestaw asekuracyjny powinien składać się z:

-szelek wyposażone w punkty zaczepowe
-amortyzatora wraz z taśmą.

Na naszej stronie znajdują się różne, wieloelementowe zestawy do prac na wysokości. W ich skład wchodzą takie akcesoria jak linki, amortyzatory, podkładki oraz inne narzędzia. Zapoznaj się z naszą propozycją. Poniżej znajdziesz produkty od sprawdzonego producenta środków ochrony indywidualnej, jakim jest firma Deltaplus:

Zestaw asekuracyjny do pracy na wysokości Elara160 Deltaplus [zobacz w sklepie]
Podstawowy zestaw asekuracyjny gotowy do użycia tuż po rozpakowaniu. Szelki posiadają punkt zaczepowy umiejscowiony z tyłu, który służy do asekuracji, 2 płytki, które umożliwiają regulację z boku, 2 klamry regulacyjne oraz 2-metrową regulowaną linkę skrętną.

Zestaw asekuracyjny do pracy na wysokościach Elara280 Deltaplus [zobacz w sklepie]
Zaawansowany zestaw asekuracyjny. Szelki posiadają 2 punkty zaczepowe do asekuracji umiejscowione z tyłu i z przodu. W zestawie znajdują się również 2 klamry oraz 2 płytki regulacyjne. W tym zestawie nie zabrakło też podwójnej linki, która jest wyposażona w: amortyzator, który zabezpiecza przed upadkiem, bardzo mocny zatrzask oraz 2 haki.

Zestaw asekuracyjny Elara390 Panoply Deltaplus [zobacz w sklepie]
Ten zestaw wyposażony w dużą liczbę elementów: szelki, mocną linka z hakiem, zatrzaśnik, a także hak. Szelki są wykonane z rozciągliwej taśmy opartej z opatentowanym systemem „Riplight System II”. Amortyzator oraz elastyczne szelki sprawią, że bezpieczeństwo i komfort użytkowania stoją na wysokim poziomie.

Zestaw asekuracyjny Elara340 Panoply Deltaplus [zobacz w sklepie]
Ten profesjonalny zestaw jest skierowany głównie do osób, które na co dzień wykonują pracę o charakterze alpinistycznym. Dla zwiększenia komfortu użytkowania zestawu zostały do niego dołączone podkładki pod plecy i uda. Aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas prac alpinistycznych, szelki posiadają aż 3 punkty zaczepowe, które działają asekurująco. Mocne podzespoły z ABS-u zapewnią trwałość na wysokim poziomie.
pixel