Kalosze robocze

( ilość produktów: 39 )

Robocze kalosze to obuwie, które już z samego założenia jest wodoodporne. Aby zapewnić Ci pełną ochronę, wszystkie prezentowane tu modele posiadają wysoką cholewkę, która sięga przynajmniej do połowy łydki. Chociaż potocznie mogą być nazywane gumowcami lub gumofilcami, to nadal mówimy o tym samym produkcie.

Ten rodzaj obuwia wybieramy, gdy w pracy lub podczas codziennych obowiązków narażeni jesteśmy na stały kontakt z wodą. Może chodzić tu na przykład o myjnie samochodowe lub prace na podmokłym terenie. To także dobry wybór podczas przygruntowych przymrozków. 

Niektóre z produktów oferowanych w tej kategorii spełnia wymagania dotyczące obuwia ochronnego, a więc posiada: podnosek wykonany ze stali lub kompozytu (chroniący palce stóp przed uderzeniem o sile 200J lub niższym), wkładkę antyprzebiciową, pochłaniacz energii pod piętą (redukujący zmęczenie stóp) oraz podeszwę o właściwościach antyelektrostatycznych (EDS), antypoślizgowych (SRC) oraz olejoodpornych. W opisie produktu znajdziesz również informację, jaki rodzaj tworzywa został użyty do jego wykonania. Symbol PU oznacza poliuretan, a PVC polichlorek winylu. Oba należą do tworzyw syntetycznych posiadająca znakomite parametry wytrzymałości.

W sezonie jesienno-zimowym polecamy robocze kalosze z dodatkowym ociepleniem, które pozwalają na pracę, gdy temperatura spada poniżej zera. W naszym zestawieniu nie zabrakło również specjalistycznych gumowców, przeznaczonych do ciężkiej pracy ze zintegrowaną ochrona od stóp aż do pasa.

pixel