Bądź z pracą na dobrej stopie

2018-02-16

Czy znasz to uczucie, kiedy nogi przypominają ci o pracowitym dniu, który masz już dawno za sobą? Aby zredukować ból i uczucie zmęczenia stóp, oprócz wygodnego obuwia, warto zaopatrzyć się w wymienne wkładki. Dlaczego warto to zrobić? Powodów jest kilka. 


Do zalet niemal wszystkich modeli możemy zaliczyć:

  • zapobieganie odparzeniom
  • amortyzowanie kroku (szczególnie ważne, gdy oryginalna podeszwa obuwia jest twarda)
  • zapobieganie przesuwaniu, ślizganiu się stóp
  • przedłużenie żywotności obuwia

Co więcej, wyprofilowane wkładki redukują przeciążenia i są wręcz konieczne, jeżeli mamy np. z płaskostopiem. Modele "na lato" pochłaniają wilgoć i działają antybakteryjnie, a ocieplające zapewniają komfort w chłodne dni, zwiększając temperaturę wewnątrz obuwia.Wkładki "z pamięcią"
Zapamiętują kształt twojej stopy. Wygoda gwarantowana. Przykładowy model to chociażby FC87 od Portwest ZOBACZ

Antybakteryjne

Najlepsze na lato lub dla osób z tendencją do nadmiernego pocenia się stóp. Przykładowy model: FC86 od PORTWEST, który możesz dociąć na wymiar ZOBACZ

Na chłodne dni

Dzięki nim w każdym obuwiu będziesz przygotowany na zimę i trudne warunki za oknem, ponieważ niezawodnie utrzymują ciepło. Do wyboru mamy wiele materiałów, np. polar, jak chociażby w modelu FC89 PORTWEST ZOBACZ lub poliester w Chausson Deltaplus ZOBACZ. Na przykładzie tego drugiego modelu można zauważyć ze wkładki mogą mieć różne kształty. Ten ma formę skarpetki, dzięki czemu ogrzewa całą stopę, łącznie z palcami. 

Amortyzujące
Genialne dla osób z tendencją do odcisków, czy odparzeń. Żel tworzy miękką poduszkę, amortyzując chodzenie. Zwróć uwagę, chociażby na model FC90 od PORTWEST ZOBACZ. Aby je odświeżyć, wystarczy umyć je w letniej wodzie z mydłem i osuszyć. 
pixel