Rękawice robocze antyprzecięciowe

( ilość produktów: 34 )

Praca z ostrymi narzędziami lub materiałami wymaga od nas zachowania szczególnej ostrożności. Rękawice antyprzecięciowe to niezbędny element wyposażenia pracowników podczas prac montażowych, produkcji papieru,  czy sprzętu gospodarstwa domowego. W tym celu należy zastosować Środki Ochrony Indywidualnej, takie jak robocze rękawice antyprzecięciowe, które spełniają wymagania normy EN 388:2016 (dawniej EN 388:2003). Odnosi się ona do czterech parametrów: odporności na ścieranie, przecięcie, rozdzieranie i przebicie. Każdy z wymienionych parametrów zostaje oceniony w pięciostopniowej skali, gdzie 5 oznacza maksymalny poziom ochrony. Jeżeli dany parametr oznaczony jest symbolem X, oznacza to, że produkt nie był testowany na dane zagrożenie.

Podczas zakupów, warto poświęcić chwilę czasu na przyjrzenie się materiałom, z jakich został wykonany interesujący nas produkt. Może nam dać to pewne wyobrażenie o jego właściwościach. Dla przykładu tworzywo TPR jest amortyzującą guma termoplastyczną, która stosowana jest do produkcji sprzętu do nurkowania. Innym przykładem jest włókno szklane - wysoce odporny materiał na czynniki mechaniczne.

Produkt należy dobrać do charakteru pracy i wykonywanych czynności. Nie bez znaczenia jest zakres chwytności, jaki oferują dane robocze rękawice antyprzecięciowe. Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. W zet4.pl znajdziesz najlepsze produkty, od takich producentów, jak Portwest oraz Deltaplus. To gwarancja udanych zakupów w najlepszych cenach w sieci.

pixel