Maski oddechowe

( ilość produktów: 6 )

Praca w warunkach szkodliwych dla naszego układu oddechowego może wiązać się z wieloma niebezpiecznymi konsekwencjami, takimi jak niewydolność oddechowa, astma, choroby układu krążenia, czy nowotwory płuc. Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu i wchłaniane przez drogi oddechowe należą do trzeciej, najwyższej kategorii ryzyka. Zagrożeniem może być również zbyt niska zawartość tlenu we wdychanym powietrzu. Aby odpowiednio przygotować się na tak trudne warunki pracy, należy stosować odpowiednią ochronę układu oddechowego.

Maski oddechowe należą do kategorii środków ochrony indywidualnej. Skonstruowane są w taki sposób, by zabezpieczyć usta, nos, a nawet oczy. Zazwyczaj wyposażone są w standardowy gwint do mocowania filtrów lub pochłaniaczy. Niektóre modele mogą posiadać elementy wspomagające lub wymuszające przepływ powietrza. Należy pamiętać, aby maskę oddechową dobrać indywidualnie do zagrożeń i warunków pracy.

Sprzęt filtrujący dzieli się na 3 klasy ze względu na jego skuteczność: klasa P1, P2, P3. Ostatnia z nich zapewnia najwyższy poziom ochrony. Wybierając maski z certyfikatem CE mamy gwarancję, iż dany produkt spełnia wymagania techniczne i zapewni odpowiednią ochronę układu oddechowego.  

Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Aby o nie odpowiednio zadbać, należy stosować odpowiednią ochronę. Misją zet4.pl jest dostarczanie wysokiej jakości produktów. Zapraszamy do zakupów naszych masek ochronnych, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców, takich jak Portwest i Deltaplus.

pixel