Kurtki robocze ostrzegawcze

( ilość produktów: 169 )

Każdy pracownik, którego obecność powinna być sygnalizowana wizualnie, powinien zaopatrzyć się w profesjonalną odzież ostrzegawczą. Jeżeli poszukujesz wierzchniego okrycia o właściwościach odblaskowych, w tej kategorii znajdziesz niejeden produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Zebraliśmy tu wszystkie robocze kurtki ostrzegawcze: klasyczne, sportowe, pilotki, płaszcze lub tzw. bamberki.

Właściwości ochronne odzieży ostrzegawczej przede wszystkim zależą od materiałów użytych do jej wykonania. Zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 471:2005 ten typ ubrania powinien składać się z dwóch rodzajów materiałów: materiału tła i odblaskowego. Pierwszy z nich posiada fluorescencyjną barwę: żółtą; pomarańczowo-czerwoną lub czerwoną. Neonowy kolor gwarantuje dobrą widoczność zwłaszcza w świetle naturalnym, ponieważ jest dobrze zauważalny na tle neutralnych barw. Widoczność w nocy zapewnia materiał odblaskowy, który odbija padające na niego sztuczne światło pod różnymi kątami (w sposób rozproszony).

Pamiętaj, że robocze kurtki ostrzegawcze zostały podzielone na 3 klasy ochrony, z czego trzecia oznacza poziom najwyższy. Jej stopień dobierz do spodziewanych warunków pracy, np. natężenia ruchu drogowego, odległości od poruszających się pojazdów oraz charakteru Twojej pracy, np. jej intensywności.

Pod uwagę warto wziąć również pogodę oraz aktualną temperaturę za oknem. W sezonie zimowym polecamy stosowanie roboczych kurtek ostrzegawczych z ociepleniem, a w deszczową pogodę sugerujemy zaopatrzenie się w modele wodoodporne.

pixel