Rękawice robocze antyuderzeniowe

( ilość produktów: 8 )

Rękawice robocze antyuderzeniowe stanowią skuteczną ochronę dłoni i nadgarstków. Specjalna konstrukcja amortyzuje wszelkie uderzenia, dzięki czemu ich skutki są zminimalizowane lub wręcz niezauważalne. Taki efekt osiąga się dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie tworzyw, takich jak TPR. Jest to materiał termoplastyczny, który jest nietoksyczny, a więc bezpieczny dla środowiska. Co więcej, cechuje się odpornością na ścieranie, działanie kwasów, zasad i rozpuszczalników. Ma właściwości gumowe i termoplastyczne. Producenci odzieży roboczej szybko wdrożyli TPR do produkcji specjalistycznych ubrań i akcesoriów dla pracowników.

Rękawice w tej kategorii posiadają nie tylko właściwości antyuderzeniowe. W zależności od modelu mówimy także o właściwościach antyprzecięciowych, czy wodoodpornych.

W naszej ofercie znajdziesz robocze rękawice antyuderzeniowe, które dają pełną lub częściową ochronę przed uderzeniem (na przykład osłaniają wyłącznie kciuk i palec wskazujący). Uderzenia należą do jednych z najczęstszych urazów w miejscu pracy. Rutyna lub pośpiech nie są naszym sprzymierzeńcem. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniej ochrony. Ważne, aby rękawice były indywidualnie dobrane rozmiarem dla każdego pracownika. Źle dopasowany produkt, nie tylko powoduje dyskomfort. Zwłaszcza noszenie za dużych rękawic może skutkować ograniczeniem poziomu ochrony, jaki zapewniają i niepotrzebnym rozproszeniem podczas pracy. Aby wybrać odpowiedni rozmiar, skorzystaj z tabeli dostępnej przy każdej z widniejących tu roboczych rękawic antyuderzeniowych.

pixel