Bluzy robocze ostrzegawcze

( ilość produktów: 89 )

Robocze bluzy ostrzegawcze należą do kategorii ubrań ochronnych. Ich głównym zadaniem jest zapewnić nam bezpieczeństwo podczas pracy w niesprzyjających warunkach. Odzież ostrzegawcza pozwala na zachowanie odpowiedniej widoczności przez pracownika. Dzięki bluzie ostrzegawczej nadjeżdżający kierowca może zauważyć nas już ze znacznej odległości. Ma to znaczenie tym większe, gdy naturalne oświetlenie jest ograniczone. Pasy odblaskowe odbijają i rozpraszają padające na nie światło, dzięki czemu nasza widoczność jest sygnalizowana w odpowiedni sposób.

W naszym zestawieniu znajdziesz robocze bluzy ostrzegawcze zakładane przez głowę oraz zapinane na suwak. Te ostatnie mogą w zależności od warunków pogodowych, pełnić funkcję lżejszego okrycia wierzchniego. Przy wyborze odpowiedniego produktu, kieruj się również swoimi osobistymi preferencjami. Sam zdecyduj, czy wybierasz bluzę z kapturem, kołnierzem lub stójką.

Właściwości ochronne bluz ostrzegawczych uzależnione są od powierzchni, jaką zajmuje materiał tła i materiał odblaskowy. Ich minimalna powierzchnia nie może wynosić mniej niż 0,5 m2 (dla materiału tła) i 0,13 m2 dla materiału odblaskowego. Im ich powierzchnia jest większa tym klasa ochrony jest wyższa. W tym celu stosowana jest trzystopniową skala, gdzie 3 oznacza ochronę najwyższą.

Ponieważ pod wpływem różnych czynników, materiały mogą blaknąć i tracić swoje właściwości, producenci odzieży roboczej są zobowiązani do podania minimalnej ilości cykli prań/konserwacji chemicznej, w których nie nastąpi zmniejszenie poziomu ochrony poniżej granic określonych w normie.

pixel