Buty robocze skórzane

( ilość produktów: 202 )

Robocze buty skórzane to jeden z najbardziej poszukiwanych rodzajów obuwia. Jest wysoce ceniony przez pracowników, ponieważ cechuje się wysoką odpornością na zużycie. Do produkcji obuwia stosowana jest zarówno skóra ekologiczna, jak i naturalna. Eco skóra jest sztywniejsza, nie posiada charakterystycznego meszku od strony wewnętrznej i podszyta jest materiałem tekstylnym. Odczuwalna jest również różnica w cenie. Produkty wykonane ze skóry syntetycznej są zazwyczaj znacznie tańsze.

Robocze obuwie skórzane wykonane ze skóry naturalnej, we właściwy dla siebie sposób przepuszcza powietrze. Ma to kluczowe znaczenie dla odpowiedniej higieny i dobrego samopoczucia. W przeciwieństwie do tworzyw syntetycznych skóra naturalna nie powoduje nieprzyjemnego zapachu obuwia. Jest również elastyczna, potrafi delikatnie rozciągnąć się, co oznacza, że z czasem dopasowuje się do kształtu stopy. Tak więc nawet jeżeli świeżo zakupiony trzewik powoduje delikatny dyskomfort, jego użytkowanie sprawia, że jest to problem przejściowy.

Warto wspomnieć, że obuwie szyte jest z różnego rodzaju skór. Może chodzić o ich pochodzenie (np. bydlęca, cielęca) lub o sposób jej wyprawienia. Skóra licowa jest gładka, odporna na wilgoć i zabrudzenia. Aby uzyskać taką strukturę, wielokrotnie pokrywa się ją specjalnymi woskami. Innym rodzajem są skóry szorstkie, takie jak zamszowe, czy nubukowe. W przeciwieństwie do licowych wymagają staranniejszej pielęgnacji. Są jednak bardziej miękkie i przyjemne w dotyku.

Zapoznaj się z naszą ofertą skórzanego obuwia roboczego.

 

 

pixel