Rękawice robocze chemiczne / gumowe

( ilość produktów: 35 )

W zet4.pl przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę roboczych rękawic gumowych i chemicznych. Wiele modeli ma charakter uniwersalny. Mogą być stosowane zarówno w miejscu pracy, jak i w gospodarstwie domowym. Chronią przed zabrudzeniem, czynnikami biologicznymi (bakteriami i wirusami) oraz stanowią barierę dla wody i innych płynów.

Specjalistyczne rękawice gumowe mają zastosowanie w przemyśle lekkim i ciężkim, petrochemicznym, rolniczym i spożywczym, czyli wszędzie tam, gdzie jesteś narażony na kontakt ze szkodliwymi czynnikami chemicznymi i potrzebujesz niezawodnej ochrony.

W tej kategorii znajdziesz robocze rękawice chemiczne/gumowe z długim i krótkim mankietem. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany interesujący Cię produkt. Popularnym tworzywem jest PVC, czyli polichlorek winylu, który ma dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz jest odporny na wiele odczynników chemicznych. Niejednokrotnie stosuje się kilka warstw różnych tworzyw, dzięki czemu osiągany jest efekt zwiększonej ochrony, a produkt końcowy staje się wielofunkcyjny. Dla zwiększenia komfortu użytkowania, od strony wewnętrznej, gumowe rękawice wyściełane są bawełnianym podkładem np. dżersejem.

Gumowe robocze rękawice chemiczne zgodnie z normą PN-EN 374-1:2005 muszą posiadać odpowiedni kod literowy informujący o zakresie ochrony przed wybranymi czynnikami chemicznymi. Odczynniki chemiczne oznaczone są kolejnymi literami alfabetu od A do L (dla przykładu A oznacza metanol, B-aceton itd.).

pixel