Półmaski robocze ochronne

( ilość produktów: 33 )

Robocze półmaski ochronne zgodnie ze swą nazwą osłaniają tylko część twarzy, koncentrując się na ochronie naszego układu oddechowego. Dzięki nim możemy wdychać powietrze, które jest oczyszczone za sprawą materiału filtracyjnego. Stosowane są przez wielu fachowców, w takich zawodach jak tynkarz, budowlaniec, pielęgniarka, stomatolog, oraz na zakładach produkcyjnych, cementowniach i wielu innych. Coraz częściej noszą je również osoby, żyjące w dużych miastach w celu uniknięcia wdychania zanieczyszczeń z powietrza (tzw. smogu).

W zet4.pl znajdziesz robocze półmaski ochronne filtrujące i przeciwpyłowe, które zabezpieczają przed zanieczyszczeniami stałymi o różnym pochodzeniu, m.in. pyłem, mgłą lub dymem. Warto pamiętać, że przepisy dzielą półmaski filtrujące na trzy klasy ochrony: FFP1, FFP2 i FFP3. FFP3 to półmaski o najwyższym poziomie skuteczności, które blokują około 99,95% cząstek, o wielkości mniejszej niż 0,5 mikrometrów.

W tej kategorii znajdziesz również maski medyczne (higieniczne), które zapewniają ochronę przed czynnikami biologicznymi. Niektóre modele zaprojektowano z kilku warstw materiału (np. włókniny propylenowego) dla zwiększonej ochrony.

Warto wiedzieć, że produkt oznaczony literą D, pozytywnie przeszedł tak zwany test dolomitowy, który bada funkcjonowanie roboczej półmaski  ochronnej w zapylonym otoczeniu. Jest to opcja, którą musi spełniać każda półmaska wielorazowego użytku. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli przez dłuższy czas planujemy pracować w zapylonym pomieszczeniu, na przykład podczas remontu.

pixel