Okulary robocze ochronne

( ilość produktów: 96 )

Robocze okulary ochronne zabezpieczają nasze oczy przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Okulary przeciwsłoneczne chronią nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Filtry UV redukują poziom promieniowania, który dociera do naszego oka. Pięciostopniowa skala dzieli filtry UV w zależności od ilości przepuszczanego przez nie światła. Najbardziej uniwersalnym wyborem na co dzień i do pracy są okulary z soczewkami klasy trzeciej (przepuszczają 8-18% promieniowania). Inną cechą roboczych okularów ochronnych, na którą warto zwrócić uwagę, jest polaryzacja. Blokuje ona rozproszone fale świetlne (czyli niespolaryzowane), dzięki czemu poprawia się widoczność, a kolory są czyste i wyraźne. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie dla kierowców oraz osób pracujących w pobliżu zbiorników wodnych.

W tej kategorii znajdziesz okulary, które znajdą zastosowanie w wielu środowiskach pracy, m.in. takie, które chronią przed czynnikami cieplnymi i mechanicznymi, jak na przykład odpryski.

Barwa soczewki ma bezpośredni wpływ na właściwości i sposób zastosowania danych okularów. Ze względu na kolor możemy podzielić je na przezroczyste, żółte, zielone oraz ciemne (przydymione, brązowe, szare oraz czarne). Dla przykładu, okulary z żółtymi soczewkami stosuje się po zmroku i w warunkach ograniczonej widoczności w celu rozjaśnienia obrazu.

Sprzedajemy robocze okulary ochronne tylko od sprawdzonych producentów takich jak Beta Portwest i Deltaplus. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepszą ochronę dla siebie i swoich pracowników.

pixel