Buty robocze ESD

( ilość produktów: 54 )

Obuwie robocze ESD przeznaczone jest dla osób, mających kontakt z instalacjami elektrycznymi, między innymi elektryków, którzy zajmują się ich montażem lub naprawą. Dotyczy to również stanowisk pracy, gdzie może dojść do nagromadzenia się ładunków elektrostatycznych. Specjalistyczne obuwie robocze ESD chroni przed niebezpieczeństwami związanymi z kontaktem z elementami, które są pod napięciem lub posiadają słabą izolację. Symbol ESD z języka angielskiego oznacza Electrostatic discharge, czyli wyładowanie elektrostatyczne.

Ten rodzaj butów charakteryzuje się między innymi brakiem elementów metalowych. Prezentowane tu produkty należą do obuwia ochronnego, które posiada takie elementy jak: podnosek kompozytowy chroniący palce przed uderzeniem o sile do 200 J, pochłaniacz energii pod piętą, podeszwę podwójnej gęstości - antypoślizgową, olejoodporną. W takiej ochronie możesz czuć się naprawdę bezpiecznie i pracować ze spokojną głową. Pamiętaj, aby oprócz roboczego obuwia ESD korzystać również z odzieży i akcesoriów, które chronią przed wyładowaniami elektrycznymi, takimi jak rękawice, fartuchy lub innego rodzaju osłony.

W tej kategorii znajdziesz obuwie robocze ESD w różnych fasonach: sandały, trzewiki oraz półbuty. Zgodnie z własnymi preferencjami możesz wybrać obuwie z wysoką lub niską cholewką, sznurowane lub wsuwane. Jeżeli w pracy możesz mieć styczność również z wodą, zalecamy stosowanie obuwia wodoodpornego. Obuwie w tej kategorii spełnia wymagania normy PN-EN 50321:2002.

pixel