Ochrona słuchu

( ilość produktów: 40 )

Ubytek słuchu należy do jednej z najczęstszych chorób zawodowych. Problem ten dotyczy między innymi osób pracujących w przemyśle, transporcie, górnictwie i budownictwie, gdzie dopuszczalny poziom dźwięku bywa regularnie przekraczany. Czy wiedziałeś, że w zakładach, w których poziom hałasu jest wyższy niż 85 dB., stosowanie ochrony słuchu staje się wręcz obowiązkowe?

W skład ochrony słuchu należy zaliczyć nauszniki przeciwhałasowe i zatyczki do uszu. Pierwsze z nich możesz zakładać na głowę lub mocować do kasku roboczego. Dopuszcza się, aby samodzielne nauszniki nosić także z tyłu głowy lub pod brodą. Zbudowane są z dwóch czasz tłumiących, które obejmują małżowiny uszne, a wyściełane są miękkim tworzywem. Dodatkowo mogą być wyposażone w układy elektroniczne: z aktywną redukcją hałasu, z regulowanym tłumieniem oraz z łącznością bezprzewodową.

Zatyczki/wkładki do uszu wprowadzone do kanału słuchowego, szczelnie zamykają go. Wyróżniamy wkładki jedno- i wielorazowego użytku. Należy pamiętać o tym, aby zatyczki były dobrze dobrane, ponieważ w przeciwnym razie mogą dawać uczucie dyskomfortu, a nawet powodować podrażnienie. Modele wykonane z miękkiej pianki należy uprzednio zrolować, by nieco je rozgrzać, dzięki temu łatwiej będzie je założyć.

Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą produktów z zakresu ochrony słuchu. W zet4.pl znajdziesz tylko nauszniki i zatyczki przeciwhałasowe, tylko od uznanych producentów, takich jak Portwest, Deltaplus i Beta. Sprawdzony towar, dobrej jakości to gwarancja pełnej satysfakcji z zakupów.

pixel