Ochrona oczu

( ilość produktów: 125 )

Nasze oczy wymagają szczególnej ochrony. Praca w kurzu, intensywne promieniowanie słoneczne, drobiny pyłu unoszące się w powietrzu to tylko przykłady różnego rodzaju czynników, przed którymi należy się chronić. W tym celu warto stosować szeroko rozumianą ochronę oczu. Ze względu na konstrukcję możemy podzielić ją na: okulary, gogle oraz maski, czy przyłbice spawalnicze. W przypadku okularów warto zauważyć, że soczewki mogą posiadać odmienną barwę, co wpływa na ich zastosowanie. Szkła w kolorze czarnym oraz szarym chronią nas przed promieniowaniem słonecznym. Blokują ilość promieniowania, które dociera do oka, dzięki czemu nasz wzrok nie męczy się nawet podczas długotrwałej pracy na słońcu. Okulary z soczewkami w kolorze żółtym należy stosować po zmroku, we mgle i deszczu. Kolor żółty poprawia widoczność i ma działanie rozjaśniające. Maski zapewniają kompleksową ochronę. Stosowane są na przykład przez spawaczy w celu ochrony przed promieniowaniem i rozpryskami stopionych metali.

Podczas wyboru odpowiedniej ochrony oczu warto zwrócić uwagę na pewne detale, takie jak materiały użyte do  produkcji. Produkty posiadające gumowe elementy zapewniają lepszą przyczepność, dzięki czemu nie zsuwają się w czasie pracy, nawet kiedy jesteśmy pochyleni lub spoceni.

Ochronę oczu należy dostosować do warunków pogodowych i potencjalnych zagrożeń, z którymi możesz mieć styczność. W naszej ofercie znajdziesz produkty, które zapewnią Ci ochronę przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, promieniowaniem optycznym i wieloma innymi.

pixel