Pochłaniacze / filtry do masek

( ilość produktów: 9 )

W tej kategorii prezentujemy pochłaniacze i filtry do masek. Są to elementy wymienne, które wchodzą w skład środków ochrony układu oddechowego. Przeznaczone są do kompletowania z odpowiednimi modelami masek lub półmasek ochronnych. Ich zadaniem jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń na drodze filtracji lub pochłaniania. Pozwalają na ochronę przed działaniem aerozoli oraz pary i substancji biologicznych. 

Jeżeli chodzi o filtry, dzielimy je na 3 klasy ochrony: P1 (najniższa ochrona - min. 80% skuteczności filtracji), P2 (średnia ochrona - min. 84% skuteczności filtracji), P3 (najwyższa ochrona - min. 99,95% skuteczności filtracji). 

Pochłaniacze dzielimy na 6 głównych typów w zależności od ich przeznaczenia: typ A (gazy organiczne o wysokiej temp. wrzenia) B (gazy nieorganiczne) E (kwaśne gazy) K (amoniak i pochodne) AX (gazy organiczne o niskiej temp. wrzenia-tylko do użytku jednorazowego) oraz SX (ochrona przed specyficznymi gazami i parami określonymi przez producenta). Ponadto pochłaniacze gazowe dzieli się na trzy klasy ochronne: 1 (o niskiej pojemności sorpcyjnej), 2 (średniej) i 3 ( o najwyższej pojemności sorpcyjnej).

Przed zakupem pochłaniacza/filtra do masek upewnij się, czy posiadasz maskę lub półmaskę z odpowiadającym mu mocowaniem. Jeżeli nie jesteś pewien, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Nasi pracownicy chętnie służą pomocą. W zet4.pl dokładamy starań aby każdy nasz klient mógł dokonać zakupów, z których będzie w 100% zadowolony. 

pixel