Kombinezony robocze ostrzegawcze

( ilość produktów: 19 )

Stosowanie odzieży ochronnej w wielu zakładach pracy wymagane jest przepisami BHP. Pracownicy wykonujący swoje obowiązki w pobliżu ruchu drogowego lub pojazdów i maszyn budowlanych zobowiązani są do stosowania odpowiedniej odzieży odblaskowej. W tym celu można zaopatrzyć się w roboczy kombinezon ostrzegawczy, który zapewnia kompleksową ochronę. Jest to praktyczny rodzaj odzieży, który może zastąpić spodnie i bluzę roboczą. Dzięki temu jednemu ubraniu jesteśmy natychmiastowo przygotowani do pracy.

Wiele roboczych kombinezonów ostrzegawczych posiada najwyższy poziom ochrony, ponieważ materiał tła oraz materiał odblaskowy zajmują dużą powierzchnię, dzięki czemu mogą skutecznie sygnalizować obecność pracownika. Materiał tła to materiał w kolorach: fluorescencyjnym żółtym, pomarańczowo-czerwonym lub czerwony. Materiał odblaskowy zazwyczaj umieszcza się na ubraniu w postaci poziomych pasów. Niektóre modele uszyto z dodatkiem ciemniejszego materiału dla zamaskowania zabrudzeń w partiach najbardziej na nie podatnych.

Kombinezony robocze ostrzegawcze projektuje się w taki sposób, aby prędko nie straciły swoich właściwości ochronnych. Czynniki takie jak światło naturalne, pot oraz pranie i konserwacja chemiczna mogą powodować blaknięcie tkaniny. Każdy producent odzieży ostrzegawczej zobowiązany jest do podania ilu cyklom prania może zostać poddana odzież, by nie straciła właściwości ochronnych podanych w normie. Zwykle jest to około 50 cykli czyszczenia w przypadku profesjonalnej odzieży ostrzegawczej.

pixel