Buty Caterpillar (CAT)

2018-02-02

Caterpillar, jak mało który producent obuwia wie, co to znaczy ciężka praca. Firma swoja działalność rozpoczęła od produkcji ciągników parowych. Systematycznie i konsekwentnie poszerzała swoją ofertę o kolejne, ciężkie maszyny rolnicze i budowlane, a jakiś czas później stała się światowym liderem w produkcji silników Diesla. 

W roku 1988 roku pojawił się pierwszy projekt butów marki Caterpillar, który miał sprostać wymaganiom przemysłu ciężkiego i cechować się taka samą solidnością, jakością i wytrzymałością jak maszyny budowlane. Pierwotnie, była to linia stworzona na wewnętrzne potrzeby firmy. Jednak niebawem produkty tej marki stały się nie tylko popularne, ale wręcz kultowe. Zasłynęły z racji swojej wytrzymałości. Wysoka jakość pozwoliła na dalszy rozwój produkcji, dzięki czemu obecnie firma znajduje się w czołówce światowej klasy producentów. Znakiem rozpoznawczym tego obuwia stała się podwyższona cholewka w czarno-żółtym kolorze i gruba, bieżnikowana podeszwa.

W 2004 roku firma opatentowała technologię iTechnology łączącą wytrzymałość butów roboczych z wygodą i estetyką butów sportowych i stosowana jest do dziś.

Przegląd innych technologii Caterpillar stosowanych w obuwiu roboczym:

  • Wzmocnienie metalowym noskiem, które cechuje się najwyższą dostępną wytrzymałością na uderzenia i ściskanie.

  • Seria Electrical Hazard: chroni przed zagrożeniami elektrycznymi. Specjalna konstrukcja EH chroni użytkownika przed otwartymi obwodami do 18 000 woltów w suchych warunkach.
  • SRX, czyli unikalne połączenie gumy w podeszwie z bieżnikiem zaprojektowanym do odpychania wody, które zapewnia najlepszą w klasie odporność na poślizg.

  • Seria Ergo: to specjalna konstrukcja obuwia, która ma na celu zachowanie ogólnego zdrowia stóp poprzez integrację stabilności, elastyczności i komfortu.


Pomimo swojej ceny, buty cieszą się ogromną popularnością. Jeżeli masz dość ciągle zużywających się, tanich butów roboczych, zainwestuj w niezawodne Caterpillary!'

W ZET4 znajdziesz najbardziej wzięte modele CAT w dobrej cenie - SPRAWDŹ!

 

 

pixel