Buty trekkingowe na górskie eskapady.

2018-08-09
Sprytne kupowanie to takie, kiedy idziesz na kompromis z ceną, a nie jakością. Czy wiedziales, że buty robocze, które nie posiadają podnoska ani wkładki przebiciowej z powodzeniem mogą być stosowane jako buty trekkingowe?  Ich parametry niczym nie odstają od modeli kupowanych w sklepie sportowym, a co wiecej ich cena potrafi być znacząco niższa.

Co warto wziąć pod uwagę kupując obuwie treningowe:
  • Cholewka
Najlepszymi materiałami, z których wykonywane są buty trekkingowe to skóra licowa, nubukowa lub zamsz. Są one odporne na uszkodzenia, oddychają, są łatwe w pielęgnacji, a po zaimpregnowaniu także wodoodporne. Jeżeli planujesz wypad w niższe góry, cholewka z połączenia skóry i materiału jest wystarczająca.
  • Podeszwa
To najważniejsza część obuwia, ponieważ to od niej zależy komfort i bezpieczeństwo w trakcie chodzenia. Warto zwrócić uwagę na przynajmniej dwie kwestie:
1. Twardość podeszwy.
Im trudniejszy przed nami szlak, tym podeszwa powinna być sztywniejsza.
2. Ukształtowanie podeszwy
Dzięki odpowiedniemu bieżnikowi nie poślizgniemy się na błotnistej ścieżce. Niektóre modele obuwia roboczego odpowiadają normie SRA. Oznacza to, że były testowane na podłożu ceramicznym polanym mydłem w płynie. Jeżeli obuwie przeszło taki tekst, bez trudu poradzi sobie także w górach.
  • Rozmiar
Kupując buty przez internet, kierujmy się długością wkładki. Pamiętaj, że chodzac w górskiej skarpecie, musisz didac 1-1,5 cm do długości wkładki.

BUTY ROBOCZE FW40 OB PORTWEST

Trzewik zamszowy Limes OB posiada pochłaniacz energii pod piętą. Oznacza to, amortyzuje każdy krok i zmniejsza uczucie zmęczenia. Obuwie spełnia wymagania normy SRA. Sznurówki są mocne i odpowiednio długie, zaczepiane o solidne metalowe haczyki, dzięki czemu obuwie pewnie przylega do stopy.

BUTY ROBOCZE FW18 OB PORTWEST

Uznaje się, że najbardziej odporne i najłatwiejsze w pielęgnacji są skórzane buty z jak najmniejszą ilością przeszyć. Ten model zdecydowanie spełnia ten warunek. Skóra licowa pozwala skórze oddychać, a po odpowiedniej impregnacji staje się także wodoodporna. Podeszwa Goodyear jest nie do zajechania. Jest antypoślizgowa (norma SRA) i olejoodporna. Kołnierz wokół kostki chroni przed skręceniem.

BUTY ROBOCZE FW68 PORTWEST (długa cholewka) oraz BUTY ROBOCZE FW67 PORTWEST (krótka cholewka)

Trzewik Nebraska w dwóch wariantach: długim i krótkim.
Krótszy model wybieramy latem lub na wyprawy po niskich górach i na niewymagających trasach.
Model ten chroni palce podczas schodzenia i na wypadek uderzenia ( dzieku gumowemu wzmocnieniu w przedniej części buta).
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel