Ciepłe obuwie nie tylko do pracy...

2018-12-14
Buty to podstawa, dosłownie i w przenośni. To właśnie one niosą nas przez cały dzień pracy. Nie tylko nasz komfort zależy od ich jakości, ale zdrowie i samopoczucie. Czy zdarzyło Ci się kiedyś pracować w przemoczonym obuwiu? Abyś nie musiał ponownie tego doświadczać, wybraliśmy dla Ciebie 2 propozycje:

Pierwsza z nich to ocieplane kalosze FW75 od Portwest [zobacz w sklepie]. Słyszysz kalosze, myślisz suche stopy. Po prostu są w 100% wodoodporne. Oczywiście najczęściej wybierają je osoby, które pracują w mokrym środowisku jak np. myjnie samochodowe. Nie jest to jednak zwykłe obuwie przeciwdeszczowe. Model ten spełnia wymagania dwóch norm dotyczących środków ochrony indywidualnej: EN ISO 20345:2011 (o obuwiu bezpiecznym) oraz EN13832-2:2006 (o obuwiu chroniącym przed chemikaliami). FW75 spełnia także wymogi normy SRC. To wszystko składa się na to, że model ten ochroni cię przed uderzeniem i zmiażdżeniem w strefie palców oraz przed poślizgnięciem (olejoodporność).
Inne przydatne patenty:
  • syntetyczne futerko, które ogrzeje w jesienne i zimowe chłody,
  • buty posiadają uchwyty u góry cholewki, by ułatwić zakładanie butów, 
  • dzięki specjalnie uformowanej pięcie, możesz zdejmować jednego buta o drugi.
Chyba nie musimy dodawać, że stosunek jakości do ceny jest znakomity, sprawdź na naszej stronie. Model dedykowany jest zarówno paniom, jak i panom. Szeroki wybór rozmiarów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolejne obuwie warte uwagi to Lautaret2 od Deltaplus [zobacz w sklepie]. Model ten jest bardziej propozycją codzienną lub do lżejszych prac, niezagrożonych upadkiem ciężkich przedmiotów. Nie posiada stalowego podnoska, a więc obuwie jest lżejsze i nadaje się także na wypady w teren. Znacznie podwyższona cholewka i wkład z futerka znakomicie ochronią Cię przed chłodem. Co więcej, obuwie pewnie przylega do kostki, pełniąc rolę stabilizatora. W razie wypadku zminimalizuje ryzyko skręcenia lub zwichnięcia. Zastosowane materiały sprawiają, że buty te są naprawdę solidnie. Zwróć uwagę, chociażby na bieżnikowaną podeszwę termoplastyczną, która zachowuje swoje właściwości nawet do -30st.C. Pokrycie obuwia Teflonem powoduje, że woda spływa po jego powierzchni. Dzięki elementom odblaskowym pozostajesz bezpieczny nawet po zmierzchu. 

Teraz kolej na Ciebie: który model wybierasz?
pixel