Dokonaliśmy niemożliwego!

2018-06-07
"Bezpieczeństwo to priorytet". To zdanie słyszałeś już pewnie setki razy...
Zapewne i tobie zdarzyło się narzekać na uciążliwe przepisy BHP, czy obowiązek noszenia kasku, ale podobnie narzekamy na pasy bezpieczeństwa w samochodzie, chociaż nikt nie wymyślił ich po to, by uprzykrzyć nam życie :)

Środki ochrony indywidualnej-bo o nich chcemy powiedzieć więcej-zgodnie ze swą nazwą służą ochronie indywidualnej, czyli osobistej. Są po to byś żył (lub pracował) długo i szczęśliwie.
Zalicza się do nich:
  • odzież ochronną (np. kamizelki), 
  • oraz środki ochrony: kończyn (np. ochraniacze), głowy (kaski), twarzy i oczu (okulary), słuchu (zatyczki), układu oddechowego (maski) lub izolujące cały organizm (np. kombinezony).
Jeżeli jesteś pracodawcą, jesteś zobowiązany do wyposażenia swoich pracowników w niezbędne środki ochrony indywidualnej i udostępnienie ich nieodpłatnie.

Jeżeli jesteś pracownikiem, powinieneś korzystać z wyżej wymienionych środków zgodnie z ich przeznaczeniem. Ponieważ sprzęt zakupiony jest przez twojego pracodawcę, to on jest ich właścicielem. Warto o tym pamiętać.

Jednym z takich środków są kamizelki odblaskowe. Mamy obowiązek nosić je podczas prac, w których musimy być dobrze widoczni: na torach kolejowych, w miejscach o wzmożonym ruchu pojazdów, czy w transporcie wewnątrzzakładowym, np. w magazynach. Dotyczy to wszystkich etapów pracy z ładunkiem, czyli podczas załadunku, rozładunku i jego przewozu.
Ale co w sytuacji, gdy masz już naprawdę dość tych fruwających kamizelek? W takim razie warto pomyśleć, o rozwiazaniu lepszym i praktyczniejszym, np. o modelu zapinanym na zamek błyskawiczny. W kilku pojemnych kieszeniach zmieścisz wszystko, co potrzebujesz by mieć pod ręką, klucze, smartfon, czy kanapkę. Granatowe elementy zamaskują zabrudzenia, a fluorescencyjny kolor i odblaskowe pasy zapewnią dobrą widoczność.
Zajrzyj do naszego sklepu, by zobaczyć, inne ciekawe "opcje" kamizelki odblaskowej C476 od PortwestZOBACZ TUTAJJeżeli po przeczytaniu tego artykułu nadal czujesz niedosyt, odsyłamy cię do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, do 
załącznika nr 2, na temat "Szczegółowych zasad stosowania środków ochrony indywidualnej"ZOBACZ

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel