Jednorazowe rękawiczki

2019-09-28
Jednorazowe rękawiczki
Jednorazowe rękawiczki pozwalają na zachowanie czystości i higieny wykonywanych czynności. Często stosowane są w gospodarstwach domowych, gabinetach lekarskich, stomatologicznych, kosmetycznych i stołówkach. Chętnie sięgają po nie osoby, które wykonują precyzyjne prace manualne, na przykład modelarstwo. Ze względu na zastosowany materiał, wśród rękawic elastycznych wyróżniamy lateksowe, winylowe oraz nitrylowe. Jakie są miedzy nimi różnice? Jakie mają wady i zalety?


To warto wiedzieć:
  • Aby zwiększyć ochronę, możesz stosować dwa rodzaje rękawic jednocześnie. Np. pod rękawice tekstylne możesz zakładać rękawiczki lateksowe (lub podobne) dla zwiększenia ochrony przed wodą i zanieczyszczeniami.
  • Pudrowane rękawiczki łatwiej założyć na wilgotną skórę dłoni. Jednak puder może powodować wysuszenie skóry. Wniosek: pudrowane rękawiczki stosuj, jeżeli podczas wykonywanych prac masz kontakt z wodą.
  • Kupując rękawice z certyfikatem CE masz pewność, iż dany produkt został wyprodukowany w Unii Europejskiej a co za tym idzie został przetestowany pod kątem wszelkich odnoszących się do niego dyrektyw. To gwarancja wysokiej jakości.Rękawice lateksowe

Lateks jest pozyskiwany z drzew kauczukowych w postaci soku mlecznego. Największą zaletą rękawiczek z lateksu jest wysoka ochrona przed zakażeniami oraz elastyczność (dobrze dopasowują się do dłoni). Nic dziwnego, że swoje główne zastosowanie znalazły w medycynie. Niestety lateks ma też swoje ograniczenia: nie nadaje się do prac, w których zachodzi potrzeba kontaktu z substancjami tłustymi lub rozpuszczalnikami organicznymi. Jest też substancją alergizującą. Osoby uczulone na lateks lub niektóre owoce i warzywa (t.j. banan, ananas, ziemniaki) powinny bezwzględnie go unikać ze względu na możliwość wystąpienia tzw. alergii krzyżowej. Lateksowe rękawiczki możesz zastąpić np. rękawiczkami wykonanymi z nitrylu.

Rękawice jednorazowe lateksowe A915 Portwest [zobacz w sklepie]
Profesjonalne lateksowe rękawiczki jednorazowe. Model A915 oferuje Ci poziom zaawansowania i komfortu, ale także wydajność manualną. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk rękawiczek. Kilka rozmiarów do wyboru.

Rękawice jednorazowe Veniplus V1383 Deltaplus [zobacz w sklepie]
Niepudrowane lateksowe rękawice, których funkcje są dostępne do rąk przed czynnikami biologicznymi. Czynnik AQL na poziomie 1,5. W opakowaniu znajdziesz 50 sztuk rękawiczek. Grubość materiału wynosi 0,25 mm i długość 30 cm. Dostępność kilku rozmiarów sprawi, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Rękawice winylowe

Wytwarzane są z PCV. Produkty winylowe są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne (w porównaniu do lateksu), ale również oferują nam mniejszą elastyczność. Dla niektórych osób jest to zaletą, ponieważ winyl nie opina mocno skóry, przez co nie odczuwamy tak mocno „zmęczenia” oraz unikamy odparzeń. Chętnie stosowane są przez osoby, które w pracy mają kontakt z żywnością oraz w zakładach fryzjerskich. Ze względu na zmniejszoną elastyczność, ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar rękawic dopasowany do wielkości dłoni użytkownika.

Zestaw A905 od Portwest zawiera 100 sztuk niepudrowanych rękawic winylowych. Produkt w 100% nie posiada lateksu. Rękawice nie krępują ruchów, ale również zapewniają wygodę na wysokim poziomie ze względu na zastosowanie wysokiej jakości PCV. Ściągacz w nadgarstku pomaga w lepszym dopasowaniu rękawiczek do dłoni.

Opakowanie zawiera 100 sztuk rękawic winylowych przeznaczonych m.in. do kontaktu z żywością. Warto wspomnieć, że ten winylowy produkt jest pudrowany. Rękawice posiadają pewien poziom szczelności, czyli AQL. Jest to jednostka kontroli szczelności rękawic, w przypadku tego modelu wartość wynosi 1,5.
Rękawice nitrylowe

Nitryl ma podobne właściwości co lateks, ale nie alergizuje, nie posiada zapachu charakterystycznego dla lateksu, a tak samo dobrze przylega do skóry. Umożliwia wykonywanie precyzyjniejszych prac. Rękawiczki nitrylowe posiadają bardzo dużą odporność na smary i oleje co sprawia, że mechanicy stawiają głównie na nitrylowe produkty.

W tym zestawie kupujesz 10 sztuk obustronnych rękawiczek. Zapewniają wysoki komfort użytkowania, idealne do prac manualnych związanych z dużą precyzją i dokładnością. Woda, smary, oleje to żadna przeszkoda dla nitrylowych rękawic Grease Monkey od Beta. Produkt może być stosowany do kontaktu z żywnością. Dostępny jest w kilku rozmiarach.pixel