Kupowanie obuwia przez internet

2018-10-12
Tak naprawdę jest to dużo prostsze, niż mogłoby się wydawać, tym bardziej, jeżeli mówimy o zakupie obuwia do pracy. W tej sytuacji jedyną rzeczą, jaką powinieneś określić, to odpowiedni rozmiar. Jak się za to zabrać?
Na stronie internetowej sklepu ZET4 znajdziesz mniej więcej taką instrukcję:
1. Postaw stopę na gładkiej kartce i dokładnie ją obrysuj, długopis trzymaj prostopadle do kartki.
2. Zmierz długość stopy, biorąc pod uwagę najbardziej skrajne punkty długości stopy (zazwyczaj to odległość od pięty do dużego palca).
3. Na podstawie tabeli dobierz rozmiar. Pamiętaj, że jeśli długość Twojej stopy jest na pograniczu dwóch rozmiarów, lepiej wybierz ten większy.
Ot cała filozofia. Poniżej podrzucamy kilka dodatkowych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.
  • Zazwyczaj jedna stopa jest nieco większa, dlatego przy doborze rozmiaru, zrób pomiar tej większej.
  • Do swojego pomiaru dodaj minimum 0,5-1 cm, ponieważ jeśli chcesz uniknąć otarć, tyle mniej więcej powinieneś mieć luzu.
  • Najlepiej wymierz stopę w godzinach popołudniowych, np. po pracy. Po całym nogi zazwyczaj lekko puchną. W ten sposób wybierzesz buty, które nie powinny Cię uwierać.
Rozmiar odczytasz z tej tabeli:
RozmiarDługość wkładki (cm)
36 24,0
38 25,3
39 26,0
40 26,7
41 27,3
42 28,0
43 28,7
44 29,3
45 30,0
46 30,7
47 31,3
Skoro już mówimy o butach, mamy dla Ciebie dwa modele, w które warto wskoczyć w sezonie jesiennym. Tym razem proponujemy buty, które wyglądem nie odstają od tych, które nosisz na co dzień.
  1. Na początku zachęcamy cię, byś zwrócił uwagę na model FT15 od Portwest [zobacz w sklepie]. Niewątpliwym atutem jest technologia wykonania cholewki, która została zaprojektowana z TPU z siatkowaną podszewką. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje stopy będą swobodnie oddychać. Oczywiście FT15 ochroni Cię w razie upuszczenia ciężkiego lub ostrego przedmiotu, dzięki stalowemu podnoskowi i wkładce antyprzecieciowej. Warto wspomnieć jeszcze o podeszwie, która ma właściwości antypoślizgowe-praktyczne w jesienne, deszczowe dni. Przy zakupie, wykładki i zapasowe sznurówki otrzymasz gratis.
  2. Druga propozycja to FT50 od Portwest [zobacz w sklepie]. Cholewka to połączenie różnych rodzajów i kolorów materiałów. W modelu tym także użyto siatki, w celu poprawy cyrkulacji powietrza, co znacząco poprawia komfort noszenia i higienę. Podeszwa PU/PU (o podwójnej gęstości) ma właściwości antypoślizgowe. A żeby pracowało Ci się bezpiecznie, producent „zainstalował” stalowy podnosek.
Wiedza w teorii już jest. Pora zabrać się za praktykę. Kartka i długopis w dłoń, mierzymy i zamawiamy jeden z modeli, który bardziej przypadł Ci do gustu. Tylko teraz który? :)
pixel