Na ryby!

2018-08-30
Idziesz na ryby. Zakładasz codzienne ubrania, trampki, a później... kończysz na tygodniowym zwolnieniu lekarskim. Znasz taki scenariusz? W takim zestawie łatwo przemoknąć i wychłodzić organizm. Jeżeli lubisz wędkować i nie chcesz wydawać zbyt wiele na ubrania, to ten post jest właśnie dla Ciebie.
 
Ogrodniczki nakładane na inne ubranie są świetnym rozwiązaniem dla wędkarzy. Zakładasz je rano, gdy wilgotność jest jeszcze wysoka lub w czasie deszczu. Bez obaw, konstrukcja modelu S453 [zobacz w sklepie] uwzględnia, że pod nimi ma się zmieścić jeszcze druga para spodni, tak więc nie będziesz ściśnięty jak sardynka. Za wodoszczelność odpowiada w pełni wodoodporny materiał oraz zgrzewane szwy. Spodnie można swobodnie regulować za pomocą taśm i nap.

Komplet przeciwdeszczowy, jak chociażby L440 od Portwest [zobacz w sklepie] ma podobne zalety co wcześniej wspomniane ogrodniczki. Jest lekki, wiec nie zajmuje wiele miejsca i możesz założyć go na inne ubranie. W takim ubraniu bez szwanku przejdziesz przez zarośla lub pokrzywy. Kurtka ma oczka wentylacyjne, żeby ułatwić oddychanie.

Kamizelka to chyba jeden z podstawowych atrybutów wędkarza. Ma dwie zalety: trzyma ciepło (chroniąc zwłaszcza plecy), a do tego ma wiele kieszeni. Model M2GI2 [zobacz w sklepie] w kolorze szarym ma ich aż 10! Wybierając rozmiar kamizelki zastanów się czy będziesz go zakładał na pojedynczą bluzę, czy na kilka warstw ubrań, ponieważ wtedy należałoby wybrać rozmiar większy.
Jeżeli potrzebujesz czegoś cieplejszego, warto wybrać ocieplany model. SIERRA2 [zobacz w sklepie] to nasz absolutny bestseller w tej kategorii. Za co cenimy ten model?
Do jego zalet należy:
  • watowana podszewka i wysoki kołnierz,
  • przedłużony tył, który został stworzony po to, by chronić nerki przed przewianiem czy wychłodzeniem,
  • 9 kieszeni,
  • materiał zewnętrzny - drelich, czyli mocna, gruba tkanina wykorzystywana do produkcji m.in. pokryć materaców, letniej odzieży wojskowej oraz właśnie odzieży roboczej.
Kalosze
No i kalosze, które każdy wędkarz powinien mieć na swoim wyposażeniu. W modelu GIGNAC2 [zobacz w sklepie] wkładkę wewnętrzną wykonano z dżerseju i poliestru, co zapobiega otarciom stóp. Model ma odpowiednio wysoką cholewkę, a odpowiednio urzeźbiona podeszwa chroni przed poślizgiem.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel