No to jazda

2018-07-19
Zacznijmy od tego, co musimy przygotować:
1) Głowa
Jeżeli częściej poruszasz się środkami transportu publicznego, warto odświeżyć sobie przepisy ruchu drogowego. Jesteś kierowcą? Sprawdź jakie przepisy dotyczą rowerzystów, np. jak wygląda sprawa jazdy chodnikami dla pieszych. Wolno czy nie wolno? No właśnie...

2) Rower
Należy zadbać o to, aby był w pełni sprawny i nie stanowił zagrożenia dla innych. Jeżeli nie masz czasu lub odpowiednich do tego narzędzi, możesz zgłosić się ze swoim dwukołowcem do serwisu rowerowego, w którym specjaliści sprawdzą wszystko, co potrzebne.

3) Ciało/ kondycja
W sytuacji, gdy na co dzień nie uprawiasz sportu, pierwsza jazda po dłuższej przerwie może dać Ci się we znaki. Zawczasu rozruszaj się trochę, poćwicz, pójdź pobiegać, a przed pierwszą jazdą rozciągnij się trochę. No i nie szarżuj. Daj swojemu organizmowi czas by przestawić się na większy wysiłek.

4) Ubrania i akcesoria
Na ten temat można by powiedzieć wiele, ale my napiszemy to, co najważniejsze:
Istotnym elementem ubioru podczas jazdy rowerem są spodnie, np. szorty. Ogólnie rzecz biorąc, możemy wybrać dwa rodzaje modeli: obcisłe i luźniejsze. Te pierwsze, nie obcierają skóry, ale umówmy się, że nie każdy jest ich amatorem. Jeżeli wolisz to drugie rozwiązanie, warto postawić na funkcjonalne spodenki termoaktywne, czyli takie, które odprowadzają pot na zewnątrz, np. model M6BER Panoply Deltaplus wykonano z kombinowanej tkaniny (65% poliestru oraz 35% bawełny), bardzo wytrzymałej, o długiej żywotności. Dzięki gumce w talii każdy może dopasować je bezpośrednio do swojej sylwetki. Pięć kieszeni pozwala na posiadanie cały czas przy sobie najistotniejszych dla nas przedmiotów.
Jak koszulka to tylko termoaktywna. Modele takie jak t-shirt szybkoschnący Bali Panoply Deltaplus przylegają do ciała i lekko ochładzają skórę, dając przyjemne uczucie świeżości. Koszulka ta sprawdza się znakomicie nawet w czasie deszczu.
Najbardziej bezpiecznym wariantem nakrycia głowy jest oczywiście kask. Nawet jeżeli z niego nie korzystasz, warto zapewnić sobie ochronę przed upalnym słońcem. Najprostszym rozwiązaniem jest klasyczna czapka z daszkiem  oraz okulary ochronne z polaryzacyjnymi soczewkami z poliwęglanu 7076BP.
Buty przeznaczone do jazdy rowerem powinny być miękkie i wygodne. Najlepsze są oczywiście takie z zakrytymi palcami. Skarpetki mogą być krótkie i przewiewne.


pixel