Noże robocze do zadań specjalnych

2019-10-09
Noże robocze do zadań specjalnychW codziennej pracy zazwyczaj używamy wielu narzędzi. Jednak jednego z nich nigdy nie powinno zabraknąć. Chodzi o nóż. Choć jest niewielki, w zasadzie nie da się go niczym zastąpić. Powszechnie stosowany jest w pracach budowlanych, magazynach, fabrykach, do cięcia i przycinania materiałów z tworzywa sztucznego, drewna, taśm, przewodów, kartonu, papieru itd.

Do noży użytkowych możemy zaliczyć między innymi noże składane lub te z wysuwanym ostrzem. Na budowach często stosuje się je ze względu na zachowanie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Do wyboru mamy różne rozwiązania: od samo-kryjącego się ostrza po te chowane manualnie za pomocą regulowanego pokrętła (w tym rozwiązaniu to użytkownik decyduje o długości pracującego ostrza). Warto zwrócić uwagę również na rękojeść interesującego Cię modelu. Produkty posiadające gumowe elementy zapewniają dobrą chwytność, nawet mimo trudnych warunków, takich jak wysoka wilgotność. Rękojeść może być wykonana z odlewanego metalu lub tworzyw sztucznych. W niektórych modelach ostrza zapasowe są przechowywane w wydrążonej rączce i są dostępne poprzez odkręcenie śruby i otwarcie uchwytu.

Noże segmentowe posiadają ostrze podzielone na tzw. segmenty, chowane w rękojeści. Kiedy używana końcówka ostrza stępi się, po prostu wystarczy odłamać ją od reszty. Najlepiej zrobić to za pomocą kombinerek, w miejscu, gdzie metal jest najcieńszy (wzdłuż linii). To praktyczne rozwiązanie pozwala na długie użytkowanie noża.

Zapoznaj się z naszą propozycją niezawodnych i praktycznych noży użytkowych:

Nóż bezpieczny KN40 Portwest
KN40 to nóż przeznaczony do prac magazynowych i budowlanych, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem. Jego niewątpliwą zaletą jest samo-powracające ostrze, które chowa się, gdy tylko straci kontakt z przecinanym materiałem. W opakowaniu znajdziesz 10 zapasowych ostrzy. W razie potrzeby możesz dokupić zapasowe ostrza KN91 od Portwest w naszym sklepie.

Nóż roboczy KN20 Portwest
Oto kolejny nóż, który posiada system automatycznego cofania się ostrza po zakończonej pracy. To pomysłowe rozwiązanie sprawia, że użytkowanie go jest niezwykle bezpieczne, nawet dla osób zapominalskich i roztargnionych. Zwróć również uwagę na takie elementy, jak gumowy uchwyt, który pozwala utrzymać nóż pewnie w dłoni. Ostrze KN20 wykonano ze stopu cynku, co zwiększa jego wytrzymałość oraz trwałość. Produkt odpowiedni dla prawo- i leworęcznych.

Nóż roboczy wysuwany KN09 Portwest

Model KN09 to przykład noża z wysuwanym ostrzem, o szerokości 9 mm. Pokrętło pozwala na precyzyjne ustawienie długości ostrza. Segmentowe ostrze znacząco wydłuża czas użytkowania produktu.

Nóż składany KN30 Portwest
Ten składany nóż od producenta Portwest jest niezwykle lekki i poręczny. Nieco zakrzywiony kształt, aluminiowy uchwyt oraz gumowe elementy na rękojeści sprawiają, że nóż jest poręczny i naturalnie układa się w dłoni. Zaprojektowano go w taki sposób, aby każdy mógł wymienić ostrze dosłownie w kilka sekund. Do produktu dołączamy 5 wymiennych ostrzy.

Nóż składany wielofunkcyjny KN18 Portwest

Nóż KN18 posiada ergonomiczny i funkcjonalny uchwyt. Możesz swobodnie dopasować wysokość ostrza za pomocą regulowanego pokrętła. Łatwy sposób wymiany ostrzy, odporność na rdzę to niewątpliwe zalety tego produktu.Na naszej stronie Zet4.pl możesz znaleźć wiele innych akcesoriów BHP, a także profesjonalną odzież roboczą i specjalistyczną. Wiele produktów posiada odpowiednie certyfikaty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
pixel