Ochrona słuchu w miejscu pracy

2019-06-28
Ochrona słuchu w miejscu pracy
Słuchanie głośnej muzyki w słuchawkach, prace drogowe, koncerty muzyczne to potencjalne sytuacje, narażają każdego z nas na uszkodzenie lub utratę słuchu. Nie należy ignorować tego tematu, ponieważ nadmierny hałas może powodować różne zaburzenia np. równowagi, węchu, czy wzroku, może także wpływać na psychikę lub wywoływać różne inne choroby.

Czy o tym wiedziałeś?

  • Jeżeli od czasu do czasu słyszysz w uszach szumy lub syczenie nie lekceważ tego. W takiej sytuacji zgłoś się do lekarza, który przeprowadzi badanie i powie Ci, co należy z tym zrobić.
  • Maksymalna dopuszczalna norma hałasu wynosi 85 dB. W wielu miejscach jest ona notorycznie przekraczana, np. w szkołach.

Nie bez znaczenia, jest też miejsce, w którym mieszkamy. Najtrudniejsze warunki panują w większych miastach ze względu na dużą liczbę pojazdów. Ciężarówki, samochody i motocykle to główne przyczyny hałasu. Poza murami miasta do przekraczania dopuszczalnych norm przyczyniają się fabryki, które stosują różnego rodzaju narzędzia pneumatyczne, prasy lub duże silniki spalinowe. Tak więc, aby uniknąć uszkodzenia lub utraty słuchu stosuj różnego rodzaju nauszniki lub zatyczki.

Nauszniki przeciwhałasowe


Nauszniki tłumią dźwięki z zewnątrz i obniżają hałas o ok. 30 dB. Jest to bardzo przydatne, nie tylko w pracy, ale i podczas codziennych czynności, takich jak koszenie trawy, czy cięcie drewna. Ich wielkość możesz najczęściej dopasować do kształtu głowy za pomocą regulatora.

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór nauszników ochronnych w różnych kategoriach cenowych:

Nauszniki robocze PS48 od Portwest [zobacz w sklepie] są bardzo lekkie i miękkie, a także posiadają system składania. Dzięki temu rozwiązaniu zajmują bardzo mało miejsca. Dwie duże muszle skutecznie uchronią twoje uszy. Przeznaczone są do stosowania w miejscach o względnie niskim poziomie hałasu.

Nauszniki przeciwhałasowe Interlagos Deltaplus [zobacz w sklepie] posiadają czasze stworzone z ABS, czyli mocnego tworzywa sztucznego. Nauszniki dają bardzo duży komfort noszenia, ponieważ zaprojektowano je z użyciem pianki syntetycznej. Mostek jest regulowany i wentylowany.

Nauszniki Przeciwhałasowe Składane Yas Marina Panoply Deltaplus [zobacz w sklepie] to wysokiej jakości nauszniki, które tłumią i wyciszają dźwięki z zewnątrz. Zostały wykonane z ABS, a ringi wyściełane są pianką syntetyczną.

Nauszniki Przeciwhałasowe Elektroniczne z Radiem Pit Radio 3 od Deltaplus [zobacz w sklepie] umożliwiają słuchanie radia i równocześnie bardzo dobrą ochronę słuchu. Są zasilane na 2 baterie AA, które nie są dołączone do zestawu. Skorupa i przyciski zostały wykonane z ABS, natomiast ringi z poliuretanu.Zatyczki przeciwhałasowe


Stopery neutralizują niebezpieczny dla człowieka nadmiar hałasu w jego otoczeniu. Są bardzo skuteczne i niedrogie. W przeciwieństwie do nauszników zajmują niewiele miejsca i są bardzo lekkie. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór stoperów. Oto niektóre z nich:

Stopery Zatyczki do uszu 3M [zobacz w sklepie] są bardzo wygodne i dopasowują się do kształtu kanału słuchowego, a to za sprawą zastosowanej tu pianki poliuretanowej. Poziom wygłuszenia wynosi 36 dB. Wkładki przeciwhałasowe spełniają normy EN352-2. Nadają się do recyklingu. Opakowanie zawiera 10 sztuk. To nowość w naszej ofercie, godna polecenia.

Zatyczki do uszu na pałąku EP16 Portwest [zobacz w sklepie] oferują wysoki komfort użytkowania. Zatyczki nie gubią się, ponieważ zamocowane są do lekkiego stelaża. W razie zużycia stoperów, możesz je bez problemu wymienić na nowe. Wymienne zatyczki są również dostępne w naszym sklepie.

Wkładki Przeciwhałasowe na pałąku Conicap01 Deltaplus [zobacz w sklepie] to zatyczki wielokrotnego użytku zamontowane na składanym pałąku z polipropylenu. Idealnie sprawdzą się w okazjonalnych pracach. Dzięki składanej konstrukcji zatyczki nie zajmują dużo miejsca po ich złożeniu.

Zatyczki do uszu T2 Cord 186409 Beta [zobacz w sklepie] to zatyczki jednorazowego użytku, które dają najwyższy komfort. Idealnie dopasowują się do kształtu kanału słuchowego. Zatyczki zostały połączone sznurkiem, dzięki temu możemy uniknąć przypadkowego wysunięcia się zatyczek i ich zgubienia. Jedno opakowanie zawiera aż 200 PAR zatyczek. Idealne do dużych zakładów pracy

pixel