Odzież ostrzegawcza dla drogowców i brukarzy.

2018-09-06
Czy praca brukarza i drogowca to zawód przyszłości? W zasadzie można powiedzieć, że dla prawdziwego fachowca, pracy nigdy nie zabraknie. Jeżeli nie buduje się nowej drogi, to inną trzeba już odremontować, i tak w kółko...
W zawodzie drogowca wiele godzin spędza się na świeżym powietrzu. Montaż czy demontaż znaków drogowych to praca fizyczna.

W przypadku brukarza trzeba mieć końskie zdrowie. Zanim położysz kostkę brukową, musisz przecież przygotować podłoże, a czasem usunąć stary bruk, ubić ziemie itd.
Oba zawody wymagają odpowiedniej odzieży, którą muszą cechować dwie rzeczy:
  • musi spełniać funkcje ostrzegawczą 
  • i być nie do zdarcia. 
Odzieży ostrzegawcza, ma nie tylko fluorescencyjne kolory, ale także odpowiednie odblaski, które zapewniają właściwy poziom bezpieczeństwa podczas pracy w terenie. Poznaj nasze trzy typy:

Podstawa to buty. A najważniejsza w butach jest podeszwa wykonana z żaroodpornego tworzywa. Dla przykładu podeszwa w modelu FW34 [zobacz w sklepie] może wytrzymać temperaturę sięgającą do 300 stopni Celsjusza. Stalowy podnosek i wkładka antyprzebiciowa chronią przed zmiażdżeniem palców lub przebiciem stopy ostrym narzędziem. Cholewka jest taka jak być powinna: wytrzymała, wykonana z wysokiej jakości skory bydlęcej. Buty te przystosowane są dla osób, których praca wymaga częstego kucania, klękania itp. (np. brukarz). Nogi nie męczą się nawet podczas całego dnia pracy na nierównych powierzchniach. Buty te zapewniają bezpieczeństwo również na śliskich powierzchniach, także w zaolejonych środowiskach. Antybakteryjne, perforowane wkładki pozwalają utrzymać pracujące nogi w należytym stanie higienicznym. 

Kamizelka odblaskowa to 125 gram ochrony. Waży niewiele więcej niż tabliczka czekolady. Kamizelka C470 [zobacz w sklepie] jest w wielu rozmiarach, zapinana na rzep. Jej skład to dzianina 100% poliestrowa.

Spodnie powinny być trwałe i praktyczne. Model T501 [zobacz w sklepie] posiada wielofunkcyjne kieszenie, w tym kaburowe, tylne, na nakolanniki, na udzie, na klucze, narzędzia i telefon. Każdą z niezbędnych Ci rzeczy będziesz mieć zawsze przy sobie. Wzmocnienia z tkaniny Oxford w kluczowych punktach narażonych na przetarcie oraz potrójny ścieg zapewniają najwyższą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu spodnie T501 będą służyć Ci przez długi czas. Dodatkowe zalety to: ukryty zaczep na ID, kontrastowe panele na kolanach, regulowana długość nogawek, odblaskowe lamówki.
pixel