Robocze buty dla kobiet

2020-01-19
Robocze buty dla kobiet
Czym robocze obuwie damskie różni się od męskiego? To często zadawane pytanie. Okazuje się, że odpowiedź na nie jest dużo prostsza, niż mogłoby się wydawać. Jeżeli chodzi o konstrukcję, czy użyte materiały, modele dla pań i dla panów zasadniczo niczym się nie różnią. Tak więc czy kobiety mogą nosić typowo męskie obuwie? W jakich sytuacjach panowie powinni szukać butów do pracy wśród oferty dla płci przeciwnej?Choć jak wspomnieliśmy, buty nie różnią się konstrukcją, w niektórych modelach dla pań można zauważyć 3 charakterystyczne elementy: 
  • Rozmiar
Z uwagi na to, że kobiece stopy są mniejsze, "rozmiarówka" obuwia damskiego standardowo zaczyna się od rozmiaru 36, a kończy w okolicach 43.
  • Fason/Kolorystyka
Robocze obuwie damskie może posiadać odmienną kolorystykę, częściej pojawia się błękit lub fiolet. Zdarza się, że producenci środków ochrony indywidualnej wykorzystują typowo kobiece fasony np. czółenka.
  • Szerokość
Obuwie dla kobiet może być nieco węższe. Dlatego też męski odpowiednik tego samego modelu, nawet przy identycznym rozmiarze, może być szerszy. Praktyczna rada dla panów: jeśli masz wąską stopę i trudno Ci dobrać odpowiednie obuwie, możesz wybrać produkty z oferty uniseks, a nawet damskie, które posiadają odpowiadający Ci fason i kolorystykę. Analogiczne rozwiązanie mogą stosować Panie z szerszą stopą, wybierając obuwie męskie.


BUTY ROBOCZE DAMSKIE FT49 S1P PORTWEST
To solidne obuwie, które posiada stalowy podnosek i wkładkę antyprzebiciową. Atutem jest użycie licowej skóry bydlęcej. Skóra naturalna posiada wiele zalet: przepuszcza powietrze, dzięki czemu łatwiej zachować higienę; jest mocna, a jednocześnie z czasem układa się do kształtu stopy. Buty znajdą zastosowanie w wielu branżach i środowiskach pracy. Podeszwa podwójnej gęstości zapewnia dobre dopasowanie do stopy i do podłoża. Produkt spełnia wymagania normy: EN ISO 20345:2011

BUTY ROBOCZE DAMSKIE KITSON SRX S1 CAT Caterpillar P304090
Buty Caterpillar to marka sama w sobie. To solidne obuwie przeznaczone do przemysłu lekkiego. Model Kitson zaprojektowano w taki sposób, aby zminimalizować zmęczenie stóp po całym dniu pracy. Buty wykonano ze skóry naturalnej odpornej na zabrudzenia. Wnętrze wyściełane jest nylonową siateczką, która zwiększa cyrkulację powietrza. Co bardzo ważne obuwie posiada stalowy podnosek odporny na uderzenia o sile do 200 J. Mocną stroną tego modelu jest gumowa podeszwa z wytłoczonym bieżnikiem. Zapewnia dobrą przyczepność nawet na śliskim i niepewnym gruncie. Produkt spełnia wymagania EN ISO 20345:2011

BUTY ROBOCZE DAMSKIE FW49 S1 PORTWEST
A oto obuwie, które jest najbardziej kobiecym modelem w dzisiejszym zestawieniu. Buty do złudzenia przypominają klasyczne czółenka. Niech jednak wygląd Cię nie zmyli. Pod wierzchnią warstwą kryje się stalowy podnosek (chroniący przed uderzeniem z energią do 200 J), a także pochłaniacz energii pod piętą, redukujący zmęczenie. Podeszwa jest lekka, a do tego antypoślizgowa i olejoodporna. To kolejny produkt na naszej liście, który wykonano z naturalnej skóry licowej. W przeciwieństwie do nubuku jest odporniejsza na zabrudzenia, a także łatwiejsza w codziennej pielęgnacji.

Przy wyborze obuwia warto wziąć pod uwagę nie tylko fason, ale także jego rodzaj. Poniżej znajdziesz podział obuwia roboczego ze względu na ciężkość zagrożeń, z jakimi mierzą się pracownicy. Znając symbole i ich znaczenie, łatwiej jest dokonać dobrego wyboru podczas zakupów. 

Obuwie bezpieczne - symbol S
Zgodnie ze swą nazwą, jego nadrzędnym zadaniem jest zapewnienie ochrony. W obuwiu bezpiecznym znajdziesz takie elementy jak podnosek, który chroni przed uderzeniem o maksymalnej energii 200 J. 
Zastosowanie ma tu norma PN-EN ISO 20345.

Obuwie ochronne - symbol P
W tej kategorii znajdziesz produkty, które chronią przed typowymi urazami w miejscu pracy. Obuwie posiada podnosek, który wytrzymuje uderzenie z energią 100 J. 
Zastosowanie ma tu norma PN-EN ISO 20346

Obuwie zawodowe - symbol O
Obuwie te ma cechy ochronne. Dzięki niemu możesz uniknąć lub zminimalizować nieprzyjemne następstwa urazów w miejscu pracy. Nie posiada podnoska, tak więc może być stosowane wszędzie tam, gdzie nie istnieje ryzyko zmiażdżenia stopy.
W tym przypadku stosuje się normę PN - EN ISO 20347.


Pozostałe modele damskiego obuwia roboczego znajdziesz [TU]


pixel