Wiosenne wietrzenie szafy cz. 2

2018-05-18

Na wiosnę zmienia się nie tylko pogoda, ale także nasza garderoba. Czy tobie również sezon zimowy dał w kość? W końcu możemy zapomnieć o nim na dobre!


Koszulki, kurtki wiosenne i kamizelki
Zadanie koszulek jest proste- utrzymać temperaturę ciała oraz zapewnić suchość i komfort. Wszystkie warstwy, które na siebie zakładasz, powinny być przewiewne. Rękawy mogą być długie lub krótkie, w zależności od twoich preferencji i temperatury w jakiej pracujesz. Dobrze sprawdzają się modele tego typu: ZOBACZ
Jeżeli masz ciężką, fizyczną pracę lub intensywnie się pocisz, ubieraj odzież oddychającą.


Wiosna to także zmienna pogoda i deszczowe dni. Jeżeli okazjonalnie przebywasz na świeżym powietrzu, może po prostu warto kupić zwykłą, nieprzemakalną kurtę. Jeżeli jednak jest inaczej, postaw na odzież wodoodporną. Jest lekka i pozwala skórze oddychać. Przed zakupem sprawdź, jaka jest jej wytrzymałość na wodę. Rzecz jasna, najlepiej wybierać modele z kapturem.

Wszyscy pracownicy budowlani w trakcie swoich obowiązków muszą nosić kamizelkę odblaskową. Przy dużej ilości maszyn i ciężkich materiałów ważne jest, abyś był jak najbardziej widoczny. W ciepłe dni wybieraj te lekkie, np. taką: ZOBACZ, bo po co się męczyć. Jeżeli pracujesz wieczorami, kamizelka podszyta polarem, nałożona na koszulkę z długim rękawem może być dobrym pomysłem.Kask
Zasada numer jeden na budowie jest taka, że przez cały czas musi być noszony kask. Jest to wymóg prawny. Gdy robi się cieplej, nie noś ciężkiego hełmu, który może doprowadzić do dodatkowego przegrzania organizmu. Wybierz hełmy wykonane z lżejszych materiałów lub specjalistyczne czapki z daszkiem. Te drugie posiadają ochronną skorupę ABS wyłożoną wewnątrz miękką pianką. Na przykład ten model: ZOBACZ posiada dodatkowe otwory wentylacyjne - praktycznie, nieprawdaż?
Inne wyposażenie
Oprócz ubrań warto pamiętać o innym specjalistycznym wyposażeniu ochronnym, m.in. okularach. Chronią oczy i eliminują odblaski, zwiększając komfort patrzenia. Za sprawą polaryzacji nie mrużysz oczu. Dzięki temu rozwiązaniu czujesz się pewniej w pracy i za kierownicą. To jest jeden z takich modeli: ZOBACZ.

pixel