Wyposażenie do pracy w ogrodzie

2018-06-22
Nie ma znaczenia czy pracujesz w ogrodzie jako profesjonalista, czy hobbysta, na pewno lubisz dobrze wykonać swoją pracę.
Sadzenie, pielenie, koszenie trawy, pielęgnacja drzew i krzewów to masa pracy, ale także nie mniejsza satysfakcja z efektów.

Cały nasz post można by skrócić do równania:

odpowiednie ubrania i akcesoria do pracy = mniejsze ryzyko otarć, pęknięć skóry i odcisków.

Po co się męczyć w zwykłych ubraniach, jeżeli można uprzyjemnić swoją pracę z zyskiem dla zdrowia. Jak to osiągnąć?


Spodnie

Najwygodniejszy fason to tzw. ogrodniczki, bo zgodnie ze swą nazwą, stworzone do pracy w ogrodzie. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji nosić, musisz wiedzieć, że to bardzo wygodny rodzaj spodni. Zapięcie na szelki oraz gumki po bokach pozwalają na odpowiednie dopasowanie. Np. ogrodniczki robocze o skomplikowanej nazwie M6SAL od DELTAPLUS (ZOBACZ TUTAJ) wykonane są z poliestru w 65% oraz bawełny w 35%, co wpływa na ich wysoką elastyczność oraz zapewnia pełną swobodę ruchów. Daje to również odporność na trudne zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. A duża ilość kieszeni jest bardzo praktyczna. 


Rękawice
Rękawice rzecz jasna chronią przed urazami mechanicznymi i zapewniają pewny chwyt. Jeżeli w swojej pracy wykorzystujesz ostre narzędzia, warto stosować rękawice antyprzecięciowe. Dla przykładu model Green A645 od firmy Portwest to maksymalna, czyli 5-ta kategoria ochrony przed przecięciem. Jeżeli masz je na ręce, od razu czujesz się bezpieczniej. Model certyfikowany na zgodność z CE. ZOBACZ TUTAJ


Obuwie
Warto wybierać modele nieprzemakalne, z mocnego tworzywa. Nie zapomnij sprawdzić także jakość bieżnika. Ten formowany zapobiegnie poślizgom. Jeżeli pracujesz na mokrym podłożu lub potrzebujesz obuwia, które ochroni nogi wysoko za kostką, warto pomyśleć o kaloszach. Zwróć uwagę na kalosze JOUCAS2 od DELTAPLUS ZOBACZ TUTAJW środku wyściełane są podszewka z dżerseju i poliestru, co znacznie uprzyjemnia ich noszenie. Obuwie spełnia wymogi normy SRC*. 


I na koniec kilka słów o okularach. Jeżeli pracujesz w słoneczny dzień, wybieraj klasyczne okulary z soczewką barwioną na ciemno. Żółte "szkła" lepiej sprawdzają się przy słabym oświetleniu.


Teraz pozostaje tylko zakasać rękawy. Z Zet4 zasadzisz drzewo, zbudujesz dom, a z resztą poradzisz sobie sam.

*Wiecej o normie SRC przeczytasz TUTAJ.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel