Zawód: MALARZ

2018-09-13
Mówi się, że praca malarza to zajęcie dla ludzi cierpliwych i dokładnych. Pewnych etapów po prostu nie przeskoczysz i nie przyspieszysz. Do tego dochodzi współpraca z innymi brygadami budowlanymi, które nie zawsze wyrabiają się w terminie, nie wspominając o czepialskim odbiorcy naszej pracy.Skoro stresów i tak nie brakuje, to po co utrudniać sobie pracę niewygodnym ubraniem?
 
Jeżeli poszukujesz dobrego jakościowo stroju do pracy, zobacz po czym rozpoznasz najlepszą odzież malarską.
W skrócie można powiedzieć, że powinna być:
  • wygodna, by nie krępować ruchów,
  • wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne,
  • odporna na działanie detergentów i wysokich temperatur podczas prania.
Materiały stosowane w odzieży malarskiej
Jako malarz pracujesz z różnymi środkami: farbami, gruntami, które naprawdę ciężko doczyścić. Pewnie już przekonałeś się, że pranie niektórych ubrań w wysokiej temperaturze bywa ryzykowne. Firmy, takie jak Portwest, znają te problemy, dlatego też w ubraniach roboczych dla malarzy zastosowano materiały wykurczane. Dzięki temu spodnie, czy bluzki nie "zbiegają się" i nie wyglądają jak pożyczone od młodszego brata.
Ogrodniczki to świetny wybór, w końcu spodnie na szelkach nigdy Ci się nie zsuną :)
Zazwyczaj posiadają wiele funkcjonalnych kieszeni, więc część przyborów możesz mieć przy sobie. Model KS56 od Portwest [zobacz w sklepie] ma ich aż 11, w tym: przestronną kieszeń na piersiach, podwójną kieszeń na linijkę, kieszenie na nakolanniki oraz kieszeń na telefon. Materiał jest odporny na plamy z farb i lakierów. Idealne do całodziennej pracy dla profesjonalistów. Dodatkowo spodnie mają elastyczny panel poprawiający komfort noszenia.

W zawodzie malarza bardzo praktyczna jest bluza. To ubranie, które w sekundę możesz ściągnąć lub założyć, kiedy jest taka potrzeba. Chroni szyję i ramiona przed pobrudzeniem. W niektórych modelach znajdziesz rzepy na mankietach, by móc regulować ich szerokość. Takie rozwiązanie zastosowano chociażby w modelu KS55 [zobacz w sklepie]. Jej materiał został wzmocniony tkaniną Oxford. Oznacza to, że jest nie do zdarcia. Nadaje się również do prac tynkarskich. Jeżeli masz tendencję do gubienia swoich rzeczy, to coś dla Ciebie: w bluzie tej masz kieszenie zapinane na zamek (nic Ci już z nich nie wypadnie)!

Wśród wielu niedogodności tego zawodu, dobre ubranie robocze da Ci poczucie komfortu.Ponieważ drabina to najlepszy przyjaciel malarza, odsyłamy Cię do artykułu: "Ochrona dla osób pracujących na wysokości". Dowiesz się, jak możesz zachować bezpieczeństwo w swojej pracy [zobacz artykuł]
pixel