BAZA WIEDZY KUPUJĄCEGO (CZ. 2)

2016-06-17
Zbliżają się wakacje - czas wolny od nauki. My jednak nie odpuszczamy i dziś ponownie wrzucamy kilka przydatnych naszym klientom pojęć.


APRETUROWANIE
- obróbka niektórych tkanin lub włókien mająca na celu nadanie im specjalnych właściwości, takich jak na przykład: ognioodporność, antyelektrostatyczność, wodoszczelność itp.


ARAMIDY - syntetyczne włókna termostabilne używane głównie w produktach odpornych na gorąco. Istnieją dwa typy: para-aramidy takie jak Kevlar? (odporne na przecięcie, płomienie i gorąco) i meta-aramidy takie jak Nomex? (antyelektrostatyczne, odporne na płomienie i gorąco).

ARCH SUPPORT SYSTEM - element o anatomicznym kształcie, który usztywnia podbicie i zapewnia stopie lepszą stabilność.

ATEX - dyrektywa europejska mająca na celu poprawę bezpieczeństwa i ochronę zdrowia pracowników narażonych na przebywanie w strefach zagrożonych wybuchem.

ATŁASOWY (splot) - tkanina o splocie "atłasowym" jest błyszcząca i gładka. Dzięki gęstemu ułożeniu nitek, nie ulega tak szybkiemu zapaleniu, jak tkaniny o splocie "płóciennym". Po zastosowaniu specjalnej obróbki, typu Proban?, opóźniającej zapalenie się tkaniny, zyskuje właściwości ognioodporne i jest bardzo często stosowana do produkcji środków ochrony indywidualnej.

pixel