Jak uprzyjemnić sobie pracę?

2019-02-08
Mawia się, że lenistwo jest matką wynalazków. W poszukiwaniu rozwiązań ułatwiających nam pracę to właśnie chęć prowadzenia wygodnego życia (jak na ironię) zaprzęgła niejednego do pracy. Tak więc odrobina lenistwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła :)
W pracy zawodowej mamy do dyspozycji wiele urządzeń, które zostały stworzone po to, by oszczędzać nasz czas i siły. Przykładów mamy wiele: od pił mechanicznych, na ciężkich maszynach budowlanych kończąc. Są jednak prace, których nie wykona za nas nawet najnowocześniejsza maszyna. Co więc zrobić, aby jak najbardziej uprzyjemnić swoją pracę? Zobacz, co dla Ciebie znaleźliśmy:

Praca na zimnym i twardym podłożu to twój chleb powszedni? Ile razy nie czułeś kolan po całodziennym układaniu płytek? Po co się męczyć skoro możesz użyć podkładki pod kolana KP05 [zobacz w sklepie]. Idealnie nadaje się do wszystkich zadań, które wymagają długotrwałego klęczenia na twardych i brudnych powierzchniach.
Podobne rozwiązanie oferuje mata MT51 zapobiegająca zmęczeniu, która zmniejszenia dyskomfort mięśni [zobacz w sklepie]. Idealna dla osób, które swoją pracę wykonują w miejscu. Gąbka dobrze izoluje od zimna. Na nieogrzewanych przestrzeniach jak znalazł.

Ból pleców. Kto go nie doświadczył po całym dniu ciężkiej, fizycznej pracy? Jeżeli na co dzień często dźwigasz ciężkie przedmioty, twój kręgosłup narażony jest na znaczne przeciążenia. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, zakładaj pas biodrowy PW80 [zobacz w sklepie], który podtrzymuje i wzmacnia mięśnie brzucha oraz okolice krzyża. Zapobiegnie to kontuzji i zmniejszy dyskomfort. Możesz go nosić nawet na ubraniu.

Latarka czołowa. Do czego służy, każdy wie. Świeci dokładnie tam, gdzie kierujesz swój wzrok. Mając wolne ręce, łatwiej zająć się pracą na niedoświetlonym stanowisku. Model PA69 od Portwest [zobacz w sklepie] jest świetny dla osób, które swoje rzeczy często gubią (tego koloru nie przeoczysz) i dla tych, którzy swoje rzeczy mocno eksploatują (jest naprawdę solidna, możesz jej używać nawet do 25 m pod wodą!).

Po skończonym dniu pracy pora zadbać o higienę. Pomocne mogą się okazać chusteczki IW40 do dezynfekcji rąk (opakowanie 200 szt.) z alkoholem [zobacz w sklepie]. W sezonie zwiększonej zachorowalności warto od czasu do czasu zdezynfekować dłonie, aby zapobiec przenoszeniu się bakterii i wirusów.


pixel