Kto nosi odblaski, zasługuje na oklaski

2019-07-18
Kto nosi odblaski, zasługuje na oklaski


Od 2013 roku każdy pieszy, który porusza się poza terenem zabudowanym, ma obowiązek nosić odblaski. Jeżeli taką konieczność nałożono na każdego pieszego, bez względu na wiek, to tym bardziej tyczy się ona pracowników. Praca w pobliżu maszyn budowlanych, na parkingu, czy w magazynie wymaga od nas zastosowania odpowiedniej ochrony.

Odzież odblaskowa, a Twoje bezpieczeństwo
Czy wiedziałeś, że 92% wypadków samochodowych z udziałem pieszych zdarza się po zmroku? Wypływa z tego oczywisty wniosek, że zagrożeniem nie jest na przykład pośpiech, z jakim mamy do czynienia w godzinach szczytu. Takich sytuacji, w większości przypadków można by uniknąć, gdy zadbać o odpowiednią widoczność. Tak więc zaopatrzenie się w odzież odblaskową naprawę może uratować nam życie.
W zależności od stopnia ochrony, jakie zapewnia dane ubranie ostrzegawcze, nadjeżdżający kierowca może Cię zauważyć z odległości 130 do nawet 300 metrów! Bez kamizelki wartość ta byłaby kilkukrotnie niższa.

Odzież ostrzegawcza z klasą
Odzież ostrzegawczą można podzielić na 3 klasy, z których odpowiada powierzchni, jaką zajmuje materiał fluorescencyjny i pasy odblaskowe. Kategoria 1 ma ich najmniej, a 3 najwięcej. W sklepie zet4.pl znajdziesz odblaskową odzież o każdym stopniu ochrony. Wybierz produkt, który zapewni Ci bezpieczeństwo na drodze oraz w miejscu pracy. Dowiedz się więcej, czym różnią się od siebie wspomniane kategorie:

  Kat. 1  Kat. 2 Kat. 3
Pasy odblaskowe 0,20 m2 0,13 m2 0,10 m2
Materiał fluorescencyjny 0,80 m2 0,50 m2 0,14 m2Zapoznaj się z naszymi rekomendowanymi produktami odblaskowymi. Znajdziesz tu zarówno kamizelki, jak i bluzy ostrzegawcze. Przygotowaliśmy także przykładowe modele w kategorii spodni, kombinezonów i koszulek roboczych odblaskowych.UBRANIA W NEUTRALNYCH KOLORACH Z PASAMI ODBLASKOWYMI

Odblaskowa bluza robocza B307 Portwest

Bluza została uszyta z poliestrowo-bawełnianej tkaniny, która gwarantuje komfort i ciepło już od pierwszych sekund jej założenia. Dwa poziome połyskujące pasy sprawią, że będziesz lepiej widoczny w swoim miejscu pracy. Do wyboru masz 2 kolory i 6 rozmiarów: S - 3XL.

Bawełniany kombinezon roboczy C814 Portwest

Praktyczne i wygodne ubranie robocze to podstawa. Kombinezon C814 posiada kilka kieszeni i miejsce na identyfikator, zaczep na radio i narzędzia, a także wygodny zamek dwustronny. Komfort noszenia jest efektem zastosowanego tu materiału, czyli bawełny (100%). W naszym asortymencie znajdziesz dwa kolory do wyboru i rozmiar w zakresie S - XXL.PASY ODBLASKOWE + FLUORESCENCYJNY KOLOR OSTRZEGAWCZY

Kamizelka odblaskowa C474 Portwest
Dwa odblaskowe pasy i fluorescencyjny kolor zapewnią Ci ochronę na poziomie klasy 2. Kamizelka jest naprawdę lekka i posiada zapięcie na rzep. Posiada certyfikat EN ISO 20471 dotyczący odzieży roboczej o intensywnej widzialności. Kamizelka jest dostępna w żółtym, pomarańczowym i czerwonym kolorze oraz w 4 rozmiarach: S/M - 4XL/5XL.

Kamizelka odblaskowa C476 Portwest
Model C476 od Portwest jest wytrzymały i bardzo lekki. Został wyposażony w aż 7 kieszeni, w których pomieścisz wszystkie niezbędne gadżety. Posiada zamek błyskawiczny, który będzie służył Ci dłużej niż tradycyjne rzepy. Produkt spełnia wymagania normy EN ISO 2047 na poziomie klasy 2. Produkt został uszyty w 100% poliestru. Dostępny w rozmiarach od XS-5XL. Czy wiedziałeś, że oryginalna nazwa produktu to „Warszawska Kamizelka Robocza”? Ciemna tkanina z pewnością wpisuje się w charakterystykę polskich warunków pracy, maskując wszelkie zabrudzenia.

Robocza bluza odblaskowa S475 Portwest
Jednym z niewątpliwych atutów bluzy S475 jest kilka pojemnych kieszeni i kieszonka na identyfikator. Długi rękaw stanowi dodatkową ochronę. Produkt spełnia wymagania normy o odzieży odblaskowej na najwyższym poziomie 3! Do wyboru są dwie barwy: pomarańczowy lub żółty kolor oraz zakres rozmiarów od S do 3XL.

Robocza koszulka odblaskowa T185 Portwest
Ta lekka i wygodna koszula zapewni Ci najlepszą widoczność dzięki taśmom HiVisTex Pro. Co ważne, pasy są elastyczne, a więc nie krępują ruchów. Możesz czuć się bezpiecznie, pracując z pełną swobodą. Koszula została przetestowana na zgodność z EN ISO 20471 na poziomie klasy 3. Do wyboru masz 4 kolory oraz 8 rozmiarów S-5XL.

Robocze spodnie odblaskowe VWTC17 Beta
Spodnie VWTC17 od producenta Beta oferują niezawodną trwałość. Posiadają zapięcie na guzik oraz kilka obszernych kieszeni. Odblaskowe pasy i fluorescencyjna barwa zapewnią ci wysoką widoczność w dzień i po zmroku. Ubranie zostało wykonane z mieszaniny poliestrowych włókien syntetycznych i bawełny. Naszyte taśmy odblaskowe spełniają normę EN ISO 20471. Spodnie dostępne w 2 kolorach i 6 rozmiarach: S - 3XL.
pixel