Kurtki wodoodporne i wdoszczelne.

2018-11-16
Kurtka to najlepszy sprzymierzeniec na jesienną niepogodę, zwłaszcza jeżeli swoją pracę musisz wykonywać na otwartej przestrzeni. Aura bywa bezlitosna: deszcz, wiatr, przeszywająca wilgoć sprawiają, że myślisz tylko o jednym — kiedy to się skończy?! Możliwości mamy kilka: albo zmienić pracę, albo zmienić odzież na taką, w której czujemy się wygodnie mimo nieprzyjaznych warunków.

Kurtki wodoodporne i wodoszczelne
Jeżeli chodzi o kurtki, do wyboru mamy zasadniczo modele wodoszczelne i wodoodporne.Te pierwsze wykonane są z materiałów takich jak PCV. Woda spływa po ich powierzchni i nie ma prawa przesiąknąć. Kurtki tego typu mają kilka zalet, a do jednej z nich należy niska cena. Ponieważ nie jest to rodzaj materiału oddychającego, na dłuższą metę możesz czuć się w nim niekomfortowo. Aby zmniejszyć ten dyskomfort, producenci stosują wentylacyjne oczka. Kurtki wodoszczelne to dobry wybór, jeżeli nie nastawiasz się na wielogodzinną pracę lub gdy pracujesz w naprawdę wilgotnym środowisku i potrzebujesz ochrony, której nic nie ruszy.

W innym wypadku polecamy kurtki z materiałem wodoodpornym. Ich ogromną zaletą jest to, że struktura tkaniny pochłania pot i oddaje go na zewnątrz. Aby zwiększyć właściwości ochronne, producenci stosują także różne rodzaje wykończenia materiału, a przykładem może być producent odzieży roboczej, firma Portwest. W kilku modelach zastosował wykończenie TEXPEL™ SPLASH, który sprawia, że woda spływa po powierzchni tkaniny, jest plamoodporny i nie blokuje swobodnego przepływu powietrza, pozwalając na wentylację.
Rozwiązanie to zastosowano, chociażby w dwóch bliźniaczych modelach kurtek PJ50-wersja odblaskowa [zobacz w sklepie] i PJ10-wersja nieodblaskowa [zobacz w sklepie]. 

Oba modele dają Ci aż 4 warianty noszenia:
  • jako ocieplaną kurtkę przeciwdeszczową ze wpiętą ociepliną futrzaną;
  • bez ocieplenia jako kurtka przeciwdeszczowa;
  • ocieplany bezrękawnik*;
  • kamizelka nieocieplana*.
Jeden zakup, a tyle korzyści. To doskonałe rozwiązanie na sezon jesienny. Futrzana podpinka sprawdzi się późną jesienią i zimą. Ściągacze pozwalają, by kurtka dobrze przylegała do ciała, co utrzymuje komfort cielny. Ostatnim argumentem przemawiającym na korzyść obu modeli są liczne kieszenie: 2 boczne, 2 na piersiach, na telefon i kieszeń na rękawie. Wszystko masz pod ręką.

Teraz pozostaje już tylko odpowiedzieć na jedno pytanie: zmieniasz pracę, czy kurtkę? :)

O zaletach noszenia kamizelek w pracy pisaliśmy w tym poście.

pixel