Lato w pełni!

2018-08-02
Czy Tobie również upały dają się we znaki? Chociaż nikt z nas nie lubi tego momentu, gdy cały zalewa się potem, warto pamiętać, że jest to swego rodzaju, naturalna "klimatyzacja" naszego organizmu.
Aby ochłodzić się w upalne dni, możemy sięgnąć po sprawdzone sposoby. Oczywiście możemy zaliczyć do nich chłodny gazowany napój :), czy też odpowiednie ubranie robocze.

O odzieży termoaktywnej i zasadach jej działania pisaliśmy już wcześniej [przejdź do artykułu]. Jej głównym zadaniem jest odprowadzenie potu z powierzchni skóry, co ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu. Podpowiemy Ci, że latem warto wybierać modele o niższej gramaturze, czyli po prostu cieńsze.
Jakiś czas temu, firma Portwest - producent odzieży i akcesoriów dla pracowników, zaproponował bardzo ciekawe rozwiązania - sprytne akcesoria, które przyjemnie chłodzą ciało, chroniąc przed udarem słonecznym.

Odkryj 4 produkty chłodzące. Wypróbujesz raz, a do jesieni już nie zdejmiesz:

Czapka robocza chłodząca CV04 Portwest [przejdź do sklepu]
To lekka osłona na głowę. Możesz ją nosić samodzielnie lub doczepić pod hełm (pasuje do większości kasków i czapek antyskalpowych). Efektywnie obniża temperaturę głowy przez kilka godzin.

Czapka robocza chłodząca z osłoną na kark CV03 Portwest [przejdź do sklepu]
Chłodząca opaska na głowę została zaprojektowana tak, by pomóc w utrzymaniu odpowiedniej temperatury głowy w gorące dni. Może być noszona pod hełm lub samodzielnie. Jest lekka. Niewątpliwym plusem jest fakt, że dodatkowo osłania kark. To strategiczne miejsce w termoregulacji naszego ciała. Schładzając kark, schładzasz cały organizm.

Kamizelka robocza Chłodząca CV01 Portwest [przejdź do sklepu]
Kamizelka chłodząca. Ogranicza możliwość udaru słonecznego. Wystarczy namoczyć kamizelkę w wodzie i wycisnąć jej nadmiar, a następnie założyć. Nie zamoczy innej odzieży. Po wyschnięciu należy ją ponownie namoczyć, aby móc pracować przez kolejne 8 godzin. Rozmiar jest uniwersalny. Kamizelka została wykonana m.in. z włókna bambusowego i siatki poliestrowej.

Kamizelka robocza odblaskowa chłodząca CV02 Portwest [przejdź do sklepu]
Kamizelka zaprojektowana ze specjalnych materiałów służących utrzymywaniu ciała w przyjemnej temperaturze. Jej krój pozwala na swobodną pracę zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej.


 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel