Przewodnik po rękawicach roboczych.
Rękawice. W średniowieczu symbol prawa, władzy oraz stanu szlacheckiego Dziś, oznaka zdrowego rozsądku. Zarówno dla mężczyzn ("bohaterów własnego domu"), jak i dam.
Pracując wysiłkowo, pracujemy głównie-rękami. Dlatego to tak ważne, by odpowiednio o nie zadbać. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik.
Rękawiczki gumowe
Są bardzo uniwersalne. Jeżeli pracujesz w branży medycznej lub spożywczej, zapewne korzystałeś z jednorazowych rękawic lateksowych nie raz. Są cienkie, idealne do mniej agresywnych czynności, przy których nie ma większego ryzyka skaleczenia. Nie krepują ruchów, co znacząco poprawia komfort pracy. W skrócie: chronią przed bakteriami, wirusami, niepożądanymi zapachami bądź też wilgocią. Jeżeli masz uczulenie na lateks, używaj rękawiczek winylowych lub nitrylowych.
Do tej grupy należą też typowo grube rękawice gumowe, lecz nie kojarzmy ich tylko z tymi, których używamy do prac domowych. Znajdują one zastosowanie w przemyśle lekkim i ciężkim, chemicznym petrochemicznym, czy rolniczym.
Przykładową ofertę znajdziesz m.in. tu: KLIK
Rękawice materiałowe
To rękawice wielokrotnego użytku, wykonane z dzianiny o różnorodnym składzie. Najczęściej spotyka się kombinację poliestru i bawełny. Wzmocnione gumową powłoką z nitrylu zapewniają lepszą chwytność. Wykazują wysoką odporność na przetarcia, ścieranie, czy inne uszkodzenia mechaniczne. Najlepsze dla mechaników, drogowców, oraz na budowie, w ogrodzie, czy podczas prac przy rozładunku.
Znajdziesz je tu: KLIK
Rękawice skórzane
To solidna ochrona, której potrzebujesz, jeżeli pracujesz w wymagających warunkach. Przedłużany mankiet i odporny na zużycie materiał ochronią cię przed podrażnieniami spowodowanymi czynnikami mechanicznymi, takimi jak wysoka temperatura czy iskry. Idealne dla spawaczy, w przemyśle ciężkim, budownictwie czy mechanice.
Kupisz je tu : KLIK
Rękawiczki foliowe
To zazwyczaj nieco luźniejsze rękawice jednorazowe do małoinwazyjnych prac. Chronią głównie przed nieszkodliwymi czynnikami chemicznymi takimi jak farba, zabrudzeniami, czy wilgocią. Stosuj je, jeżeli pracujesz w przemyśle spożywczym i masz kontakt z żywnością. Możesz zakładać pod inny rodzaj rękawic jako dodatkową ochronę.
Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z ZET4 uda Ci się wziąć sprawy w swoje ręce!