Kask roboczy szyty na miarę?

2019-06-13
Kask roboczy szyty na miarę?

Jeżeli poszukujesz idealnego kasku roboczego, do wyboru masz naprawdę wiele modeli. Od tych klasycznych, po hełmy z przezroczystą skorupą, na czapkach antyskalpowych kończąc. Co wybrać z tak szerokiej oferty? A gdyby tak samemu stworzyć kask idealny?  Przepis jest prosty. Wybierz jeden z bestsellerowych hełmów i podrasuj go według własnego uznania.

Faworyt wśród kasków roboczych

Zircon1 od producenta Deltaplus to absolutny bestseller w swojej kategorii.  Czemu zawdzięcza taką popularność? Wykonany jest z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Ośmio punktowa więźba jest wykonana z tego samego materiału. Możesz ją swobodnie regulować w zakresie od 53 do 63 cm. Warto zauważyć, że model ten posiada przetłoczenia, które wzmacniają całą konstrukcję. Z badań przeprowadzonych na kaskach roboczych wynika, że żebro wzmacniające działa amortyzująco, dzięki czemu materiał ulega mniejszym deformacjom. Mówiąc wprost, skuteczniej dba o Twoje bezpieczeństwo. Pozostałe zalety produktu? Z pewnością należy do nich potnik z gąbki, zaczepy do mocowania paska podbródkowego oraz izolacja elektryczna aż do 1000 VAC lub 1500 VDC. Kask spełnia wymagania normy EN397:2012 + A1:2012 (dotyczącej przemysłowych hełmów ochronnych) oraz EN50365:2002 (dot. kasków elektroizolacyjnych do prac przy instalacjach niskiego napięcia). Dostępny jest w 3 kolorach: białym, żółtym i pomarańczowym. A Ty, który wybierasz? Uwaga: produkt ten od niedawna ma nową, niższą cenę!


Możesz podrasować swój kask!

W naszej ofercie znajdziesz wiele akcesoriów, które mogą usprawnić Twoją pracę. Poniżej znajdziesz kilka propozycji. Wszystkie z nich możesz łączyć z Zircon1 od Deltaplus.

Naklejki odblaskowe

Zwiększają widoczność, co jest szczególnie ważne, gdy pracujesz w miejscu o wzmożonym ruchu. Zwróć uwagę na naklejki PA91 od Portwest. Jeden set zawiera siedem naklejek i jest przeznaczony na jeden hełm (opakowanie zawiera 10 zestawów naklejek). Produkt jest uniwersalny, odpowiedni dla wielu modeli hełmów.

Chłodząca czapka z osłoną na kark

W gorące dni najszybciej ochłodzisz się, przykładając zimny kompres na kark. Dlaczego tak się dzieje? To szczególny punkt na naszym ciele, ponieważ właśnie w tym miejscu przepływa znaczna ilość krwi. Nakładając chłodny opatrunek, schładzamy krew, która rozchodzi się po całym ciele. Patent prosty, a jak bardzo skuteczny! Z wiedzy tej korzystają producenci odzieży roboczej. Dla przykładu firma Portwest zaprojektowała chłodzącą czapkę CV03 z osłoną na kark. Materiał zmniejsza temperaturę ciała na kilka godzin i zapobiega przegrzaniu. Dodatkowo osłona chroni przed słońcem i związanym z tym poparzeniem. Produkt jest lekki i bez problemu możesz skomponować go z większością hełmów.

Okulary ochronne

Okulary mocowane do kasku są bardzo praktyczne. Mimo upału nie ześlizgują się z nosa. Nie zapomnisz ich zabrać, nie zgubisz gdzieś w stercie ubrań. Model Fuego od Deltaplus został zaprojektowany z przezroczystego poliwęglanu. Opływowy kształt zwiększa ochronę. Składane nauszniki ułatwiają włożenie okularów do czaszy. Jeżeli w danym momencie ich nie potrzebujesz, wystarczy je złożyć do środka i gotowe!

Nauszniki przeciwhałasowe

W miejscu o wysokim natężeniu dźwięku konieczne jest stosowanie nauszników ochronnych. Więcej na ten temat pisaliśmy w poście Jak zapobiec uszkodzeniu słuchu miejscu pracy? 
Model Suzuka 2 od Deltaplus posiada czasze wyściełane pianką syntetyczną i ABS-em o wysokiej giętkości, co zapewnia skuteczną ochronę. Nauszniki pasują także do modeli: Granite, Super Quartz, Quartz i Baseball Diamond V.

Wymienne elementy

Wyeksploatowane elementy nie oznaczają, że cały kask jest do wymiany. W naszej ofercie znajdziesz, chociażby więźby, czy gąbki, tzw. potniki. Za przykład niech posłuży Basalpha od Deltaplus. W jednym opakowaniu masz aż 10 sztuk. 


Ciężko wyobrazić sobie budowlańca bez kasku. I nic w tym dziwnego, ponieważ każdy ceniący się fachowiec stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu! Dostosuj swój hełm do siebie i do swoich potrzeb, i stwórz zestaw idealny.
Pozostałe akcesoria do kasków w ofercie ZET4 znajdziesz TUTAJ.

pixel